Голову "Держкіно" призначать на найближчому засіданні уряду

У Домі кіно в Києві провели друге відкрите слухання кандидатів на посаду Голови Державного агентства України з питань кіно. Про це повідомила прес-служба Міністерства культури.

Свої програми щодо бачення розвитку та реформування галузі представили два кандидати - кіно- і телережисер Андрій Дончик ("Украдене щастя", "Кисневий голод") та кінопродюсер Пилип Іллєнко ("Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія", "Толока").

У засіданні взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, Міністр культури України Євген Нищук та Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності В’ячеслав Кириленко.

У якості експертів з професійного середовища на зустріч було запрошено режисерів, продюсерів, дистриб’юторів, письменників, громадських діячів, журналістів, критиків – загалом близько п’яти десятків професіоналів.

"Питання кіно має стратегічне значення. Через художні образи на екрані людина сприймає світ, формує із побачених символів свій світогляд у єдиний моноліт. Сьогодні виникла певна інтрига, але можливо вона спричинить ще більшу цікавість до нашого кіно. Бо воно гостро потребує оновлення – зокрема у законах, про які йде мова вже років 10-15. Спілкування у такому поважному експертному товаристві допоможе ухвалити правильне рішення та на повну силу розпочати продуктивну роботу в сфері кіно", - сказав Міністр культури Є.Нищук.

За результатами слухання, обоє кандидатів набрали рівну кількість голосів (по 21 голосу кожен).

З огляду на важливість даної посади для професійної спільноти, високий резонанс у суспільстві та неможливість через однакову підтримку експертами кожного з претендентів, було ухвалено винести розгляд питання щодо призначення голови Держкіно на найближче засідання Уряду.

Нагадаємо, що призначення голови Держкіно вже спровокувало конфлікт між режисером Михайлом Іллєнком та головою Національної спілки кінематографістів Сергієм Тримбачем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук