Google почала розробку автівки, яка їздитиме без водія

СвітВолодимир Пиріг, 28 травня 20141690

Google почне випускати свої власні самокеровані автомобілі, а не видозмінюватиме автівки, зроблені іншими виробниками.

Автомобіль матиме кнопку стоп-поїхали. У нього не буде системи керування, керма й педалей.

На малюнках гугломобіль виглядає як міська автівка з "дружнім" обличчям. Дизайн розроблений таким чином, щоб автомобіль не виглядав загрозливим і сприяв сприйняттю людьми технологій автоматичного водіння, повідомляє BBC.

Співзасновник компанії Сергій Брін розповів про плани Google на конференції в Каліфорнії.

"Ми захоплюємося цим автомобілем – він допомагатиме нам просувати можливості технологій автоматичного водіння та зрозуміти їхні обмеження", - сказав Кріс Урмсон, директор проекту зі створення автомобілів, повністю керованих електронікою.

Він додав, що ці автомобілі мають здатність "покращувати життя людей, трансформуючи мобільність".

Втім, деякі дослідники, які працюють у цій галузі, вивчають потенційні мінуси технології автоматичного водіння. Вони вважають, що самокеровані автівки погіршать дорожній рух та ситуацію зі стихійним зростанням міст, бо люди змиряться з тривалішими щоденними поїздками, тому що їм не доведеться власноруч керувати автомобілем.

"Ґуґломобіль" виглядає майже як у мультику. У нього немає традиційного капоту спереду, а колеса відсунуті у кути.

В автомобілі є сидіння для двох людей. Двигун – електричний. Спочатку він розвиватиме швидкість до 40 км/год з метою безпеки.

Найважливіша риса дизайну – відсутність системи керування, крім кнопки стоп-поїхали.

Для початкового тестування встановлять додаткову систему керування, щоб один з водіїв-тестувальників Google міг узяти на себе керування на випадок виникнення проблем.

Система керування просто вмикатиметься. Пан Урмсон вважає, що з часом її зовсім видалять, коли довіра до технології зросте.

Перед машини сконструйований таким чином, щоб бути безпечнішим для пішоходів: на місці бампера – м'який матеріал, схожий на піну, і гнучкіше вітрове скло, що допоможе зменшити поранення.

Машина оснащена лазерними й радарними датчиками та камерою, щоб машина могла пересуватися в автоматичному режимі.

Автомобіль використовуватиме спеціально створені дорожні карти Google, які протестували на автівках компанії.

У Google нещодавно заявили, що самокеровані машини компанії проїхали в автоматичному режимі 700 тисяч миль дорогами загального користування і що наразі вони вивчають складну проблему пересування в міських умовах.

Компанія планує випустити близько 200 машин в Детройті і використає їх для тестування технології автоматичного водіння.

"Ми побачимо ці машини на дорогах протягом року", - сказав представник компанії.

Прихильники проекту вважають, що самокеровані автомобілі можуть здійснити транспортну революцію. Їх використання зробить дороги безпечнішими, зменшить кількість ДТП, заторів та викидів.

Водночас Стівен Бейкер, виконавчий директор дослідницького центру автомотів у Стенфорді, застерігає, що самокеровані авто все ж потребуватимуть людського втручання у екстремальних ситуаціях, і що люди можуть розучитися керувати авто без регулярної практики. Це може бути особливо небезпечно у надзвичайних ситуаціях, коли комп'ютер не знатиме, як реагувати, і проситиме втручання людини, яка не буде достатньо зосередженою.

Як приклад він навів людей, які їздять на автоматі і забувають, як керувати авто із ручним перемикачем швидкостей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук