Google показав, як змінилася Земля за 32 роки

СвітАндрій Стець, 30 листопада 201623610

Компанія Google оновила сервіс Timelapse, який запустила три роки тому в рамках проекту Google Earth. Якщо раніше інструмент дозволяв простежити зміни, що відбулися з планетою з 1984-го по 2012 рік, то тепер автори завантажили нові супутникові знімки, зроблені вже в 2016 році.

Над цим проектом в Google працюють ще з 2009 року, а повноцінно запустився він в 2013. Геологічна служба США і NASA надали компанії мільйони фотографій різних точок планети, які супутники робили з кінця 1970-х. На даний момент фахівці Google змогли обробити близько 5 млн з них.

«Ми об'єднали понад 5 млн супутникових зображень, отриманих за останні три десятиліття з 5 різних супутників», – йдеться в повідомленні компанії.

При цьому наголошується, що інструмент оформлено у вигляді інтерактивної карти, що дозволяє користувачам спостерігати, як змінилось те чи інше місце протягом останніх 32 років. Її можна масштабувати, вивчаючи найбільш кардинальні зміни.

Окремо на сайті виділено 25 регіонів, які автори вважають найбільш вражаючими прикладами змін: на них можна спостерігати зростання міст, висихання морів і танення льодовиків. Деякі з них Google опублікувала у вигляді коротких таймлапсів і виклала на Youtube.

Так, наприклад, виглядає процес висихання Аральського моря, яке колись вважалося четвертим за величиною озером у світі.

Також, можна глянути, як за останні 32 років змінився Львів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук