Google звинуватили у стеженні за мільйонами користувачів iPhone

ЕкономікаАндрій Стець, 22 травня 20185710
Сума позову проти ІТ-гіганта становить майже 4,3 млрд доларів

Проти Google подано колективний позов, в якому ІТ-гігант звинувачується в незаконному стеженні за 4,4 млн користувачів iPhone у Великобританії. Про це повідомляє The Guardian.

Як повідомляється, що позовну заяву направлено до суду колишнім директором британської компанії Which?, яка досліджує споживчий ринок, Річардом Ллойдом.

«У позовній заяві йдеться про те, що Google обходила налаштування конфіденційності браузера Safari на мобільних пристроях Apple з серпня 2011 року по лютий 2012 року, щоб розділити людей на групи для розсилання їм таргетованої реклами. Компанія використала алгоритм, який дозволяв отримувати доступ до історії пошуку в Safari, блокуючи настройки браузера, що перешкоджали цьому», – пише видання.

Як повідомляється, серед даних, з якими працювала Google, такі категорії, як раса, фізична форма, розумові здібності, політичні погляди, сексуальна орієнтація, соціальний статус, фінансовий стан, споживчі інтереси та геолокація.

Представляючий інтереси позивача в суді адвокат Х'ю Томлінсон заявив на засіданні, що за цими ознаками інформація про користувачів агрегувалася, а самі вони поміщалися в рекламні групи, наприклад, «любителі футболу» та інше. Як адвокат також наголосив, що особисті дані збиралися за допомогою «таємного стеження».

Сума позовних вимог – 4,3 млрд доларів. При цьому Which? вже запропонувала кожному потенційному потерпілому отримати по 750 фунтів, якщо суд винесе вирок проти Google.

Нагадаємо, аналогічні звинувачення вже висувалися Google в 2012 році в США. За підсумками судових розглядів компанія була визнана винною, її оштрафували на 22,5 млн доларів. Всього для врегулювання претензій Google заплатила 39,5 млн доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук