ГПУ оприлюднила свою версію щодо спецоперації НАБУ

Транспарант активістів під час пікету біля ГПУ

У Генеральній прокуратурі стверджують, що заступник голови Державної міграційної служби України Діна Пімахова неодноразово відмовляла детективу НАБУ під прикриттям у вхваленні незаконних рішень. Про це йдеться у заяві ГПУ, оприлюдненій 1 грудня прес-секретарем генерального прокурора Ларисою Сарган, пише «Українська правда».

У ГПУ пояснюють, що 26 вересня 2017 року Пімахова за власної ініціативи звернулася до Служби безпеки із заявою про вчинення стосовно неї злочину – провокації підкупу.

На підставі наявних матеріалів 27.09.2017 р. слідчі ГПУ внесли до реєстру відомості про вчинення злочину, а СБУ невідкладно розпочала комплекс негласних слідчих (розшукових) дій.

Під час оперативних дій було зафіксовано неодноразові факти відмови службовою особою ДМСУ про прийняття незаконних рішень щодо виготовлення документів.

ГПУ стверджує, що детектив НАБУ Сергій Тітєнков «входив до складу організованої групи осіб, що сформувалася у вигляді т.зв. таємного підрозділу НАБУ під керівництвом колишнього працівника МВС та з відома очільників антикорупційного бюро».

«Метою діяльності організованої групи було штучне створення умов для одержання неправомірної вигоди службовими особами, їх незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та дискредитація, а також подальше позитивне висвітлення результатів та здобутків НАБУ по боротьбі з корупцією», – заявляють у ГПУ.

«Вказана група осіб використовувала конспіративну квартиру для оперативних нарад та розробки подальших планів по незаконному притягненню до кримінальної відповідальності Пімахової через провокацію підкупу», – йдеться в коментарі Генпрокуратури.

ГПУ також оприлюднила відео на підтвердження власної версії.

Водночас в НАБУ заявили, що Служба безпеки України мала на меті зірвати усі операції НАБУ, які проводились під прикриттям, і це їй вдалося. Як повідомив на брифінгу в п'ятницю директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, СБУ зірвала спецоперацію НАБУ з виявлення масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі.

«Можливість довести операцію до кінця втрачена. І зараз нам залишається тільки оцінювати ті докази, які вже були зібрані на момент зриву цієї операції», – зазначив директор.

На його переконання, водночас СБУ мала на меті зірвати не тільки цю операцію НАБУ, але й усі інші операції під прикриттям.

«Саме це було головною метою проникнення до конспіративних приміщень НАБУ. Цю мету також досягнуто – операції, на жаль, припинені», – сказав Ситник.

За його словами, у бюро також є інформація про конспіративні приміщення СБУ, але воно, на відміну від служби, вважає їх розкриття недопустимим.

Ще однією метою, каже директор, було отримати дані про агентурну мережу Нацбюро. Але, зазначає він, цього зробити не вдалося.

«Хоч як вони намагалися проводити обшуки, утримуючи по 30 годин працівників НАБУ, ламаючи обладнання, цієї мети не досягли», – зазначив Ситник.

Окрім того, за його словами, ГПУ та СБУ намагалися залякати представників бюро, але і цього вони зробити не змогли.

Як відомо, 29 листопада прес-служба ДМС повідомила про затримання СБУ агента НАБУ під час спроби передачі хабара чиновниці ДМС Діні Пімаховій. Наступного дня в НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ втрутилися в спецоперацію, а детектив НАБУ не пропонував хабар чиновниці Міграційної служби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук