ГПУ попросила Канаду зняти санкції з Андрія Портнова, — ЗМІ

ГПУ не бачить підстав для перебування Портнова у санкційному списку, оскільки в Україні стосовно нього не проводиться жодних розслідувань

Портнов перебуває у санкційному списку Канади ще з 2014 року

Генеральна прокуратура України попросила Канаду зняти санкції з Андрія Портнова — колишнього радника екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомляє «Новое Время» із посиланням на лист, підписаний заступником Генерального прокурора України Сергієм Кізем.

За інформацією видання, ще 30 липня ГПУ відправила в посольство України в Канаді та Міністерство закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади листи, в яких повідомила, що станом на 29 липня 2019-го року стосовно Портнова не проводиться досудових розслідувань і що він не має процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного. З огляду на це, ГПУ не бачить юридичних підстав для перебування Портнова у Списку корумпованих іноземних посадових осіб, чиї активи підлягають заморожуванню (від 05.03.2014).

Офіційно представники Генпрокуратури повідомлення ЗМІ поки що не коментували.

Лист із відповідним проханням, підписаний заступником Генерального прокурора

Варто уточнити, що Канада запровадила санкції проти соратників екс-президента Віктора Януковича, серед яких був і Портнов, ще у 2014-му році. У 2019 уряд Канади продовжив санкції проти нього і ще 15 соратників Януковича ще на 5 років.

У зв'язку з цими санкціями заморожуються всі активи цих людей, виявлені в Канаді. Також канадцям та іншим громадянам на території країни заборонено вступати у майнові відносини з особами, на яких накладені санкції, вести з ними фінансові розрахунки, надавати фінансові послуги.

Сам Портнов виїхав з України у 2014 році, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня. 6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, серед яких був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов. Пізніше в березні 2015-го Європейський Союз продовжив санкції, але виключив зі списку Портнова.

Цьогоріч, 19 травня, Портнов повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук