ГПУ просить суд визнати незаконною приватизацію трьох обленерго

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 квітня 20152710

Генеральна прокуратура України звернулася до суду з проханням визнати незаконним відчуження держпакетів акцій ПАТ «Дніпроенерго» і «Закарпаттяобленерго». Про це повідомляється на сайті відомства.

«Крім того, суд розглядає позовну заяву прокуратури про визнання протиправними та скасування актів Кабінету міністрів і Фонду держмайна про приватизацію належних державі акцій ПАТ «Донбасенерго»», - йдеться в повідомленні.

Як зазначають у Генпрокуратурі, умови приватизації цих енергокомпаній були встановлені Кабінетом міністрів з перевищенням повноважень і з порушенням ст. 19 Конституції України, законів «Про управління об'єктами держвласності», «Про приватизацію держмайна».

«Умови приватизації ... сформульовані таким чином, щоб штучно створити передумови для покупки належних державі акцій наперед визначеними суб'єктами», - вважають в прокуратурі.

Як наголошується в повідомленні, фактична відсутність конкуренції при приватизації цих трьох обленерго призвело до порушення Державної програми приватизації.

У Генпрокуратурі звернули увагу, що держпакет «Дніпроенерго» був проданий за ціною лише на 0,48% вище за стартову, «Закарпаттяобленерго» - на 4,2% вище за стартову.

«Для порівняння: недавня приватизація 25%-го держпакету акцій цього ж ПАТ «Закарпаттяобленерго» відбулася за ціною, яка майже в 4 рази перевищує стартову», - зазначають правоохоронці.

У Генпрокуратурі наголосили, що у разі задоволення судом їх вимог, акції енергокомпаній можуть бути повторно виставлені на конкурс.

«Якщо незаконність відчуження держпакетів акцій зазначених товариств буде доведено в суді, це дозволить повторно продати їх на прозорих умовах і отримати набагато більші надходження, у тому числі за рахунок можливої долі в торгах іноземців», - резюмують в Генпрокуратурі.

Як повідомлялося, в 2012 році енергохолдинг «ДТЕК» Ріната Ахметова приватизував 25% акцій енергогенеруючої компанії ПАТ «Дніпроенерго» майже за ₴1,18 млрд. При цьому холдинг був єдиним учасником приватизаційного конкурсу.

У 2012 році ТОВ «Енергетична Україна ТВ» (Київ) виграло конкурс з приватизації 50% акцій обласної енергопостачальної компанії «Закарпаттяобленерго» з ціною ₴140,7 млн.

У 2013 році ПрАТ «Енергоінвест Холдинг» (Донецьк) перемогло в конкурсі з приватизації 60,8% акцій енергогенеруючої компанії ПАТ «Донбасенерго», запропонувавши за пакет ₴718,92 млн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук