ГПУ «віддала» кілька бурштинових родовищ на Волині бізнес-партнеру Ігоря Палиці, – ЗМІ

Площа родовищ становить майже 46 тис. га

Генеральна прокуратура України пропустила терміни звернення до суду щодо незаконної ліцензії комунального підприємства «Волиньприродресурс». Про це повідомляє «Центр протидії корупції» з посиланням на рішення суду.

Позов на повернення родовищ у власність держави був надісланий на місяць пізніше встановленого законом терміну.

«Через це Україна втратила можливість повернути права на розробку чотирьох бурштинових родовищ у Волинській області», – йдеться у заяві ЦПК.

Керівником компанії, яка займалася незаконним видобутком бурштину, є Василь Столяр — бізнес-партнер голови Волинської облради Ігоря Палиці.

Кінцевий термін, коли ГПУ, а саме економічний департамент, мала подати звернення до суду, сплив у вересні 2017 року.

«Таким чином, Генеральна прокуратура спеціально не вклалася у визначений законом 6-місячний термін звернення до суду, щоб Україна за законом не змогла повернути ці бурштинові родовища», – наголосили в ЦПК.

Кримінальну справу про видачу «Волиньприродресурс» незаконних дозволів ГПУ закрила 6 жовтня 2017 року.

Як пишуть «Наші гроші», в лютому 2017 року Держгеонадра видало без аукціону «Волиньприродресурс» чотири спецдозволи на видобуток бурштину. Йдеться про ділянки: Маневицька-1 (площі Троянівка, Галузія, Малевичі), Маневицька-2 (площі Череваха, Северинівка, Гута-Лісівська, Чорторийська та Велика Осниця), Камінь-Каширська-1 (площі сіл Бірки та Деревок) та Камінь-Каширська-2 (площі села Фаринки-Західні, Гута-Боровенська, Фаринки та Седлище).

На початку листопада 2017 року ГПУ звернулася до Окружного адміністративного суду з позовами, в яких просило зокрема зупинити дію спецдозволів на ці родовища, але суд відмовив в задоволенні клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.

Нині судовий реєстр містить інформацію про програш справи Генпрокуратурою лише по «Камінь-Каширській-1. Але позови по іншим площам також подані після спливу 6-місячного терміну для адмінпозиву.

Згідно із реєстром ліцензій на користування надрами, сумарна площа чотирьох родовищ становить майже 46 тис. га.

«Волиньприродресурс» засновано Волинською облрадою в квітні 2016 року. Одним з ініціаторів створення підприємства був голова облради Ігор Палиця, один з топ-менеджерів групи «Приват» і «Укрнафти».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук