ГПУ відмовилась слухати свідчення Януковича в режимі відеоконференції

СуспільствоОксана Руда, 29 липня 20155580
ГПУ відмовилась слухати свідчення Януковича в режимі відеоконференції

Адвокати екс-президента України Віктора Януковича поскаржились на те, що Генеральна прокуратура не погоджується заслухати його свідчення в режимі відеоконференції. Про це «Українській правді» повідомив адвокат Віталій Сердюк.

«Віктор Янукович готовий давати свідчення у режимі відеоконференції. Про це було повідомлено стороною захисту представників слідства, більшість слідчих суддів Печерського районного суду та суддям Апеляційного суду м. Києва. Вже майже місяць це бажання Януковича ігнорується», – сказав він.

Захисники Януковича вважають, що відмови безпідставні, оскільки за їхніми словами, у Генпрокуратурі посилаються на непередбаченість такої процедури, зокрема і з технічних причин.

Він також навів документи за підписами Януковича, в яких той просить надати можливість давати свідчення у режимі відеоконференції та пояснює, що не може приїхати в Україну, через загрозу його життю.

Так в заяві за підписом Януковича, завіреній нотаріусом в Ростові-на-Дону, Янукович стверджує, що проживає в Росії. Як доказ цього він наводить інтерв'ю з закордонними ЗМІ.

«Конкретну адресу свого місцезнаходження вказати не можу у зв'язку із загрозою моєму життю», – зазначив Янукович у заяві.

Янукович поскаржився, що його життя та здоров'я «було об'єктом злочинного посягання». Саме тому він двічі просить провести його допит в режимі відеоконференції.

У відповіді Генпрокуратури зазначається, що позиція Януковича щодо підозри у вчиненні кримінальних правопорушень висвітлюється виключно в інтерв'ю іноземним ЗМІ. Тому, враховуючи вимоги КПК, ГПУ запросила Януковича у головне слідче управління.

Крім того, посилаючись на норми закону, старший слідчий з особливо важливих доручень зазначив, що досудове розслідування у справі зупинене у зв'язку з тим, що Янукович та інші підозрювані переховуються від органу слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності. Документ датований 1 липня 2015 року.

Як пише «Українська правда» посилаючись на джерела в ГПУ,  станом на 29 липня цього року розслідування призупинене «у зв'язку з розшуком і виконанням міжнародно-правового доручення».

Янукович у документі також просить оприлюднити докази, якими встановленні обставини подій листопада 2013-лютого 2014 року в Україні, що є предметом розслідування, та які підтверджують вину у вчиненні протиправних дій". Такі докази він просить надати його захисникам і ЗМІ.

У відповідь на це ГПУ заявила, що за законом не передбачено оприлюднення доказів за зверненням або клопотанням. В ГПУ зазначили, що сторона Януковича може ознайомитися з матеріалами справи, але лише з тою частиною, ознайомлення з якою не зашкодить досудовому розслідуванню.

Ознайомитися з усіма матеріалами розслідування сторона Януковича зможе лише після завершення досудового слідства

Нагадаємо,  у червні цього року генеральний прокурор Віктор Шокін повідомив про початок процедури заочного засудження Віктора Януковича та інших чиновників. Після винесення рішенння судом з'явиться можливість звертатися в європейські суди, що дозволить повернути кошти, отримані злочинним шляхом цими особами.

21 липня з'явилася інформація, що міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) видалила із розділу розшукуваних осіб файл із даними втікача Віктора Януковича.

В Інтерполі повідомили, що доступ був заморожений комісією з контролю за файлами до розгляду у вересні скарги Януковича і його захисту на оголошення в міжнародний розшук. 

28 липня генпрокурор  заявив, що найближчим часом будуть вручені повідомлення про підозру Віктору Януковичу та його спільникам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук