ГПУ звернулася до Канади з проханням встановити авторів книги Януковича Oppotunity Ukraine

ГПУ звернулася до Канади з проханням встановити авторів книги Януковича Oppotunity Ukraine
фото ТАСС
За «свою» книгу, яка виявилася плагіатом, Янукович отримав майже ₴27 млн гонорару

Генеральна прокуратура планує просити Канаду допомогти у встановленні авторів книги колишнього президента Віктора Януковича «Україна – країна можливостей». Про це йдеться в ухвалі суду від 6 квітня, пише у вівторок, 18 квітня, «Українська правда».

Як зазначається, під час досудового розслідування Генпрокуратура встановила, що 18 липня 2011 року в Донецьку між друкарнею «Новий світ» в особі генерального директора і колишнім на той момент президентом Януковичем був укладений договір, згідно з яким глава держави зобов'язується створити літературний твір «Україна – країна можливостей» (Opportunity Ukraine) і передати видавництву майнові права на цей твір.

У свою чергу видавництво взяло на себе зобов'язання виплатити Януковичу авторську винагороду в сумі 32 млн грн і видати книгу тиражем 1 млн примірників. Разом з тим друкарня замовлений тираж примірників книги не видала і, відповідно, не реалізувала. Між тим, в 2011-2012 роках на банківські рахунки Януковича друкарня перерахувала 26 560 192 гривень під виглядом авторської винагороди.

«У кримінальному провадженні, серед іншого, встановлюються особи, які є справжніми авторами текстів розділів даної книги, обставини і період їх написання», – сказано в судовому рішенні.

Слідчі встановили, що велика частина текстів розділів книги створена в період березня-травня 2011 року іншою особою. Тексти розділів книги частинами прямували на певну електронну поштову скриньку. Крім цього не встановлена особа направляла за вказаною адресою пояснення з приводу плагіату в книзі.

У прокуратурі вважають, що абонент поштової скриньки знає, хто саме є справжнім автором книги Януковича. Встановлено, що послуги з реєстрації та доступу до електронної пошти в зазначений період надавала канадська компанія SHAW Communications Inc., (веб-сайт: www.shaw.ca, юридична адреса: Suite 900, 630-3rd Avenue SW Calgary, АВ Т2Р 4L4, Canada).

Таким чином, суд дозволив ГПУ звернутися до Канади із запитом про надання міжнародної правової допомоги і надати тимчасовий доступ до інформації щодо електронної поштової скриньки, що знаходиться у володінні компанії SHAW Communications Inc. Зокрема слідчі просять надати інформацію про ІР-адресу, з якої здійснювалася реєстрація зазначеної поштової скриньки.

Як відомо, скандальна книжка Віктора Януковича Opportunity Ukraine виявилась плагіатом. У ній було подано уривки чужих текстів без жодних посилань на авторів.

14 березня військова прокуратура передала до суду обвинувальний акт проти Януковича. Заступник генерального прокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос прогнозує, що суд винесе вирок Януковичу до квітня поточного року. 28 листопада 2016 року Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру у держзраді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук