Греція хоче компенсацію від Німеччини за Другу світову війну

СвітУляна Сенко, 5 вересня 201221606
Греція хоче компенсацію від Німеччини за Другу світову війну
фото profi-forex.org
Греція

Міністерство фінансів Греції має намір вимагати репарації від Німеччини через збитки країни у Другій світовій війні.

Про це заявив заступник міністра фінансів Греції Крістос Стайкурас, повідомляє Українська правда з посиланням на видання Bloomberg.

Міністерство розпочало збір відповідних архівних матеріалів, які проаналізує група експертів.

"Німецькі репарації є особливо складним юридичним питанням, яке підлягає вивченню та врегулюванню на міжнародному рівні відповідно до норм міжнародного права. Справа ще не врегульована, і як країна, ми залишаємо за собою право і можливість займатись нею до задовільного вирішення", - сказав Стайкурас.

Деякі грецькі політики повернулись до спогадів про нацистську окупацію країни під час Другої світової війни з початку боргової кризи в країні. Під час виборчої кампанії в травні і червні партія "Незалежні греки" вимагала в Німеччини виплатити репарації.

Греція в останні десятиліття маніпулювала вимогами щодо репарацій від Німеччини за тісних двосторонніх відносин між країнами. Претензії включали компенсацію за кредити, які Греція була змушена надати Німеччині під час нацистської окупації.

За даними Digital Journal, Німеччина винна Афінам близько 7,5 мільярдів євро, раніше називалися суми близько 70 мільярдів євро, а Національна рада з витребування німецьких боргів стверджувала, що Греція має право на отримання 162 мільярдів євро, включаючи індивідуальні виплати жертвам нацистських злочинів.

Конституційний суд Німеччини ухвалив у березні 2006 року, що країна не повинна виплачувати компенсацію особам з відшкодування збитку за військові злочини, скоєні під час Другої світової війни.

Німеччина виплатила 74 мільйони доларів грецьким жертвам нацистських злочинів, що передбачав договір від 1960 року, на додаток до коштів, що виплачуються жертвам примусової праці за часів Третього Рейху, заявляв журналістам в 2010 році прес-секретар німецького МЗС Андреас Пешке.

Як відомо, в Греції триває криза, Німеччина неодноразово надавала їй кредити для покращення економічної ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук