Громада села на Турківщині передала раритети музею

Із церкви у музей

Головні новини за 06 червняНовини Львова, 6 червня 2014, 18:04 1242 0

Усе частіше церковні громади Львівщини не продають старовинні речі, а передають у музеї. Останній такий приклад ось тут у селі Присліп на Турківщині.

У цьому селі посеред гір стояла старовинна церква 16 століття, але за двісті років була знищена. Втім місцеві врятували ікони та фрагмент іконостасу. Їх перенесли у дзвіницю біля нового храму.

Церковна громада порадилася і одноголосно вирішила раритети не продавати на чорному ринку, а безкоштовно передати музею.

Більше 70 експонатів перевезли у Львівський музей історії релігії. Музейники самі вибирали речі, які мають цінність. Під час експедиції, згадують, на них чекала несподіванка.

Ікона ще потребує реставрації, але уже видно, що це незвична іконографія, бо в апостольському ряді намальовано святого із зображенням голови на руці, до тепер такого сюжету не знали. Окрім того привезли і намісну ікону Спасителя Світу. Попередньо іконостас невідомого автора датують серединою 18 століття. Зберігся також празниковий ряд,а ще царські врата.

Окремо зберігають і кивот, який частково обгорів. А ще перевезені підсвічники, хрести, вервиці та народне малярство місцевого іконописця Ярослава Гичка.

Тим часом у Присліпі ще залишилися старовинні речі. Передовсім — це дзвони із старої церкви. Кожен з них має свій голос та ім’я.

У новій присліпській церкві теж є раритети, які врятували від пожежі.
З вогню встигли винести стародруки 19- 20 століть. Нині їх зберігають у новій церкві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук