Громада села Суховоля сперечається за землю із власником ділянки

Головні новини Львова 06.12Софія Трощук, 6 грудня 2017, 15:04 2753 1

Війна за двадцять п'ять метрів біля озера. У селі Суховоля Городоцького району розгорілася суперечка навколо приватної ділянки депутата сільради. Місцеві мешканці розповідають: за документами він прихопив частину санітарної зони біля комунальної водойми. І жителям довколишніх сіл ніде буде відпочивати.

Ще навесні мешканці села Суховоля облаштували навколо озера зону відпочинку: почистили територію, встановили громадський туалет та висадили дерева. Але минулого тижня депутат сільської ради Семен Семенович Дзюдзь усе зруйнував і вирвав з корінням дерева. Коли ж мешканці прибігли відстояти власний громадський простір, почули погрози. Біля озера є ділянка, яка належить депутатові. За його документами до цієї землі потрапило двадцять п'ять метрів санітарної зони, яка за законом має бути загальнодоступною.

«Заліз на територію. Зайняв вісім метрів тут. Нема ні дороги, ні дерев, ні нічого. Він усе понищив», – розповідає голова спілки рибалок і мисливців «Сокіл Суховоля» Михайло Ковалик.

Спілка рибалок і мисливців, яка й займалася облаштуванням зони навколо озера, одразу ж звернулася до сільради.

«Наша спілка рибаків написала нам заяву, звернення до сільської ради. Ми виїхали із земельною комісією, зробили заміри, де є зафіксовано хід тієї ділянки. Семен Дзюдзь два метри зорав на санітарній зоні вже», – розповідає сільський голова села Суховоля Андрій Торба.

За дослідженнями, які є у сільській раді, санітарна зона навколо озера повинна мати п'ятдесят метрів. Зараз половина цієї площі – у приватній власності депутата. Водночас, він вже рік, як вимагає змінити цільове призначення ділянки – з сільського господарства на приватне будівництво. Але громада села, яка часто відпочиває тут цілими родинами, проти цього.

Семен Дзюдзь показує усі документи на свою ділянку. І каже, що
розпоряджатиметься нею, як захоче, бо це – його приватна власність.

«Вони мені поставили громадський туалет. Звичайно, що я приїхав машиною і хотів їм затягнути його далі, і розсипав. Потім я кажу: хлопці, на якій підставі ви мали право посадити мені дерева? Я маю право ділянку забудувати. Тому що вона є під будівництво виділена», – розповідає власник ділянки Семен Дзюдзь.

Поміж тим у вівторок на сесії сільради місцеві депутати таки розглянули прохання свого колеги про зміну цільового призначення ділянки. Але проголосували проти. Тож забудови поблизу озера поки що не буде. Бо в суді ще мусять відвоювати тих двадцять п'ять метрів, які село вважає санітарною зоною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук