«Громада своїми руками»: як міні-гранти змінюють громаду і Добротвір

Суспільство30 жовтня 20175510

Вже 5 років поспіль у селищі Добротвір компанія ДТЕК в рамках соціального партнерства проводить програму міні-ґрантів «Громада своїми руками». В рамках проекту кожен мешканець Добротвора і довколишніх населених пунктів може подати свою заявку та отримати кошти на реалізацію ідей, спрямованих на облаштування громадського простору, енергоефективність, закупівлю обладнання для шкіл та садочків тощо.

Любов Гоц, мешканка Добротвора, є однією з постійних учасниць конкурсу. Цього року разом із сусідами вона подала проект, покликаний знизити енерговитрати житлового будинку. Заявка перемогла, тож на свій проект мешканці отримали 18 тисяч гривень від ДТЕК на утеплення труб, опалення в підвалах, під’їздах та горищах. А також долучилися власними коштами.

«Оскільки, згідно умов конкурсу, ми частково маємо долучитись до реалізації проекту, ми вкладаємо свої роботи та кошти, які вдається отримати від здачі відсортованого сміття, – розповіла Любов Гоц, – Всі мешканці нашого будинку сортують сміття, а виручені кошти вкладаємо у співфінансування проекту. Так з травня ми вилучили більше двох тисяч гривень».

З 28 проектів програми «Громада своїми руками» цього року перемогло аж 12. Серед них і громадська бібліотека імені В. Петраха, у якій діти віком 5-6 років проходять дошкільну підготовку. Раніше малеча змушена була вчитися за незручними офісними столами, та завдяки гранту від ДТЕК все змінилося. 8700 гривень грантових коштів та ще 1000 гривень від батьків вистачило на 15 дитячих столів-трансформерів і стільки ж зручних стільців.

Нові та постійні учасники проекту надзвичайно задоволені можливістю проявити ініціативу та змінити своє селище на краще. Тож не дивно, що з кожним роком кількість заявок росте, а з ними і сума коштів, які ДТЕК виділяє на фінансування громадських ідей. Цього року 12 заявок-переможців отримають 414 тисяч гривень на ідеї, які вже незабаром будуть втілені в життя.

«Щоразу реалізовуються інші проекти в різних напрямках, адже кожен має право подати свій проект на конкурс. Комісія визначає переможців, а компанія їх фінансово та організаційно підтримує. Загалом з 2011 року компанією ДТЕК в соціальні проекти було вкладено 32 мільйони гривень», – зазначив директор ДТЕК Добротвіської ТЕС Олег Таращук.

В ДТЕК переконані: своєю популярністю серед населення проект міні-ґрантів завдячує тим, що дає мешканцям можливість ефективно вирішувати свої проблеми, втілювати корисні для громади проекти та власноруч змінювати своє місто для себе і тих, хто живе поряд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук