Грузія не піде на зближення, поки Росія визнає Абхазію

СвітМарта Кривецька, 26 жовтня 20129193
Грузія не піде на зближення, поки Росія визнає Абхазію
фото radiosvoboda.org
Міністр закордонних справ Грузії Майя Панджикідзе

Новий міністр закордонних справ Грузії Майя Панджикідзе повторила сьогодні позицію нового уряду країни, що відновлення дипломатичних відносин із Москвою неможливе, доки Росія визнає сепаратистські регіони Абхазію і Південну Осетію за «незалежні держави» і окупує своїми військами ці 20 відсотків території Грузії.

Водночас, сказала вона, і без відновлення дипломатичних відносин діалог із Росією можливий, як це було й за попереднього уряду Грузії.

Панджикідзе також вкотре наголосила, що зовнішньополітичні пріоритети Грузії порівняно з часами попереднього уряду не змінюються.

За її словами, до них належать інтеграція Грузії в ЄС і НАТО, посилення й поглиблення стратегічного партнерства країни зі США, добрі відносини з сусідами і прагнення почати діалог із Росією – чи прямий, чи за посередництва міжнародної спільноти.

Голова нового уряду Грузії Бідзіна Іванішвілітеж не раз заявляв про незмінність європейського і євроатлантичного курсу його країни, але обіцяв водночас поліпшити відносини з Росією, практично перервані від часу війни Росії проти Грузії 2008 року й подальшого визнання Москвою самопроголошеної «незалежності» абхазьких і південноосетинських сепаратистів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук