Харківські видавці створили у Львові благодійний фонд для сільських бібліотек

КультураСофія Лазуркевич, 26 червня 20156960

Харківські видавці Олександр Красовицький та Ірина Алексеєва створили у Львові благодійний фонд «Бібліотечна країна», який допоможе наповнювати бібліотечні фонди українських бібліотек. Про це директор харківського видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький повідомив 26 червня під час прес-конференції у Львові.

Метою фонду є створення мобільної системи поповнення публічних і шкільних бібліотек, яка в умовах відсутності державного фінансування зможе на кошти спонсорів чи благодійних організацій забезпечити нормальне постачання нових книг. Організатори роблять акцент, насамперед, на сільських бібліотеках.

«Часто люди у селах мають лише одну бібліотеку. Це місце має стати серцем сільської громади, де б люди збиралися, дискутували та розвивалися. Сільські бібліотеки не мають бути гірші, я б сказала, що вони мають бути навіть кращі від міських бібліотек. Адже люди, які живуть у місті, мають більші можливості: бібліотеки, книгарні, де часто є читальні зали, вони можуть відвідувати різні зустрічі», - сказала начальниця управління культури ЛМР Ірина Магдиш.

Причиною того, що у бібліотечних фондах мало сучасної літератури, на думку Олександра Красовицького, є недостатнє фінансування.

«Міністерство культури України трохи фінансує бібліотечну систему, але це «трохи» - це не достатньо. Наприклад, минулого року було виділено в 400 разів менше коштів, ніж потрібно, щоб поповнити бібліотечні фонди літературою відповідно до світових стандартів. Якщо бібліотечні фонди не поповнюються новими книжками, які б відповідали інтересам читачів, то читачі туди не йдуть. А якщо читачі не відвідують бібліотеки, то для чого нам такі бібліотеки?», - додав директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

Фонд «Бібліотечна країна» базується у Львові, першим проектом фонду буде постачання різних книг у 50 бібліотек: Львова, Львівської та Івано-Франківської областей. Книжки, які надало видавництво "Фоліо" уже у Львові, незабаром їх відправлять в сільські книгозбірні.

До першого проекту фонду також долучилось львівське видавництво «Урбіно», яке передає 50 книг Ольги Токарчук «Плуг», тобто по одному примірнику для кожної бібліотеки. Львівські чиновники теж погодились допомогти фонду у реалізації наступних проектів, однак поки що лише на словах.

«Література, яку ми передамо у бібліотеки є хітами продажу, які вже зацікавили тисячі українських читачів. У кожну бібліотеку ми передамо по 50 книжок, які поділені на 4 блоки: історія України, сучасна українська література, сучасна перекладна література та дитяча література», – пояснив Олександр Красовицький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук