Хто з українських суддів - найбагатший, а хто - офіційно бідний, мов церковна миша

СуспільствоОстап Левчич, 11 червня 201628332
Хто з українських суддів - найбагатший, а хто - офіційно бідний, мов церковна миша

Найбільше суддів-мільйонерів працюють у Вищому господарському суді України. Про це свідчать перші результати дослідження громадського руху «Чесно» щодо українських суддів на форумі «Фільтруй суд: через очищення – до справедливого суду». 

Усього в рамках кампанії «Чесно. Фільтруй суд!» буде проаналізовано інформацію про більш ніж 7 тисяч суддів. Наразі громадські активісти презентували списки «служителів Феміди» у таких категоріях: «Судді-мільйонери», «Латифундисти», «Безхатченки» та «Судді, що відпускали негідників».

Громадські активісти, які проаналізували на цей момент сукупний сімейний дохід 309 суддів вищих судів України, нарахували з них 43 судді-мільйонери. У Вищому господарському суді таких 16. Далі йдуть Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ – 13, Вищий адміністративний суд – 10, по двоє мільйонерів працюють у Верховному та Конституційному судах. 

Лідери серед суддів-мільйонерів
Лідери серед суддів-мільйонерів

Їхні статки, окрім зарплати, здобуті різними шляхами: спадщина, подарунки, позики, надходження з-за кордону. Наприклад, сім’я найбагатшої, за результатами дослідження, судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Олени Кадетової, сукупний дохід за минулий рік якої склав понад 11,7 мільйона гривень, отримала близько 11,2 мільйона гривень із США. 

Для порівняння: 17,5 гектарів землі – це більш ніж 24 футбольні поля
Для порівняння: 17,5 гектарів землі – це більш ніж 24 футбольні поля

Активісти руху «Чесно» також відібрали суддів, які задекларували найбільше землі. Із 309 суддів виявилося 11 великих землевласників, які й увійшли до рейтингу. Його очолює суддя Конституційного суду України Віктор Кривенко, у власності сім’ї якого 17,55 гектара землі. 

Ці судді мають лише бюджетні автівки та невеликі земельні ділянки
Ці судді мають лише бюджетні автівки та невеликі земельні ділянки

Разом із тим, дослідженням також виявлено 5 суддів-безхатченків у вищих судах – тих, які не задекларували жодного квадратного метра житлової площі у власності всієї родини. 

Серед суддів-безхатченків є і суддя Вищого господарського суду України Олександр Сибіга, який привернув увагу «Схем» раніше. За даними офіційної декларації, ані він, ані члени його родини не мають житлових площ. Але журналісти знайшли великий приватний будинок у Києві, де живе суддя із родичами. Сам Олександр Сибіга каже, що все майно офіційно зареєструє згідно з законом, але будинок поки що не введений в експлуатацію. 

«Тільки-но будуть видані нам документи... Мабуть, бюрократична тяганина якась»,– відповів він на запитання журналістів. 

Раніше журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та «UA:Першого», робили сюжет «Фартові судді» (про Окружний адміністративний суд Києва), де аналізували ситуацію, коли низка суддів цього суду задекларували сотні тисяч, а дехто й мільйони гривень у рядку «подарунки, виграші, призи».
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук