Імениті митці Львова запрошують на благодійну виставку

Головні новини Львова 21.02Оксана Сенишин, 21 лютого 2017, 17:21 528 0

Два десятки знаних художників кличуть до Національного музею. Вже цього четверга, 23 лютого, там відкривають благодійну виставку від іменитих митців Львова.

Практику благодійних експозицій музей запровадив ще в 1960-му. Тоді збирали кошти на розбудову своєї філії, що на вулиці Драгоманова. Відтак добра традиція в силі. Цього разу понад 20 митців дають свої твори на благодійність. Серед них і ті, що творили на польському пленері в Новиці, як і автор сакральних робіт Роман Василик.

«Там є дуже гарна така церковця, в якій правив батько Богдана-Ігоря Антонича. Це, можливо, навіть символічно. Для мене вона пам’ятна в крайньому разі ― це церква Святої Параскевії. Дерев’яна лемківська церква. На традиційному лемківському пейзажі», ― описав завкафедри сакрального мистецтва Академії мистецтв Роман Василик.

Свої доробки передають Володимир Одрехівський, Андрій Бокотей, Микола Шимчук, Микола Андрущенко, Іван Франк, Любомир Медвідь і навіть геній сучасності Іван Марчук. Робіт митці не показують, поки що інтригують описами.

«Вибрав роботу «Материнство», яка виконана біля десяти років тому в бронзі. Це українське материнство ― мати з дитям як символ України, символ майбутнього», ― уточнив скульптор, ректор Академії мистецтв Володимир Одрехівський.

Стартова ціна кожної роботи ― це половина її ринкової вартості. На що збирають кошти стане відомо вже на виставці.

«Оскільки виставка триватиме до 5 березня, то є домовленість про те, що автори мають право доносити твори, доповнювати чинну експозицію», ― додала заступник директора Національного музею Оксана Біла.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук