Інфаркти та інсульти молодшають, — лікарі

Головні новини за 13.07Ірина Панчишин, 13 липня 2015, 19:45 1241 0

З початку року у Львові «швидка» забрала 315 пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, двом з них не було тридцяти.

Якщо раніше вважали, що інфаркт — хвороба п’ятдесятирічних, то тепер вік серцевих недуг скоротився удвічі. А все тому, впевнені лікарі, що молоді люди споживають жирну їжу та мало рухаються.

При інфарктах закривається одна із судин і кров не постачається до серця. Закриваються вони зазвичай від холестеринових бляшок, які відкладаються на стінках. Або ж бляшки рвуться і утворюються тромби. Під час цього люди відчувають біль.

«Класичний інфаркт — це сильні болі за грудиною, як правило, тиснучого характеру таке враження що щось стискає орган в середині. Другий варіант це є болі пекучого характеру типовим є віддавання цих болей в ліву руку у ліве плече між лопатки», — каже в.о. завідувача відділу інтервенційної радіології Мирослав Бубняк.

Зазвичай інфаркти проявляються після 50 років. Та тепер, лікарі констатують, недуга помолодшала. З минулого року пацієнтами кардіологічного відділення стають і двадцятирічні.

«В нас є вже два випадки ,які попали на групу від 20 до 29 років. Це були чоловіки. Після 60 років на цю групу чоловіків є 269 випадків і жінок 227 випадків», — розповідає головний лікар станції швидкої медичної допомоги Наталія Поважук.

Лікарі впевнені: це через сучасний ритм життя молодої людини. Погане харчування, мала рухливість, результати яких зайва вага і як наслідок серцево-судинні захворювання. Аби цього не було, щодня потрібні фізичні навантаження.

«Це є і бігова доріжка, але краще не бігати, не спринт. Це є повільний біг, ходьба, ходьба під певним кутом. Це можуть бути велотренажери. Також це дуже добре для людей старших, які мають проблеми із суглобами», — пояснює тренер спортзалу Мар’яна Гарун.

Хоча б 45-хвилинні фізичні навантаження тренуватимуть серце. Втім, у цій справі головне не нашкодити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук