Інформація про масове отруєння першачків у львівській школі поки не підтверджена

Головні новини Львова 16.12Ірина Ващишин, 16 грудня 2015, 20:05 833 0

У львівській середній школі 1-го ступеня «Світанок» перевіряють ймовірність харчового отруєння серед дітей першого класу. Наразі підтверджень харчового отруєння в школі немає. Лабораторні ж висновки, обіцяють, будуть до суботи.

Нагадаємо, сьогодні, 16 грудня, у «Світанку» на уроки прийшло лише 10 дітей, натомість ще 22 не з’явились. Як повідомили батьки, діти здебільшого відсутні за станом здоров’я. Відтак школою поповзли різноманітні чутки. Аби з’ясувати, що ж сталося насправді, дирекція звернулась до санітарних служб.

«З’ясувалося, що одна наша дитина з цього класу вночі потрапила в інфекційну лікарню. Після того, як були проведені медичні обстеження, її з підозрою на апендицит скерували в медінститут. І також одна дитина має підозру на захворювання підшлункової залози», – розповіла директор школи ЗСШ «Світанок» Лідія Андрушко.

На діагнози решти дітей у школі ще чекають, вдома, зі слів батьків, їх оглядали сімейні лікарі. Натомість до школи директор викликала фахівців лабораторного центру. З перевіркою прибула також і комісія з районного відділу освіти. Найперше намагалися з’ясувати можливість харчового отруєння в їдальні.

«Варто зауважити, що п’ять дітей з того класу в той день не їли в їдальні, а сьогодні відсутні. І є діти, які вчора їли, а сьогодні присутні і здорові», – наголосила директор школи.

Про звернення, схожі на харчові отруєння, комісія розпитувала і шкільну медсестру.

«У вівторок вранці звертався хлопчик з 1-В класу, але тільки з проносом. Ні температури, ні блювоти в нього не було», – повідомила медсестра.

Втім, харчоблок у школі сьогодні зачинили. Їжі там уже не готували. Натомість холодильники, полиці, сертифікати на продукти і санітарні книжки працівників кухні комісія перевірила ретельно.

«Підтвердження, що це харчове отруєння, поки що немає. Ми, власне, хотіли подивитися на санітарний стан усього обладнання, посуду та кухні і на те, як зберігаються продукти та чи вони якісні», – пояснила начальник відділу освіти Залізничного району Галина Яворовська.

За її словами, з’ясувалось, що в їдальні напередодні харчувались усі класи, натомість проблеми виникли лише в 1-Б. Тому зараз у школі очікують на відповідь з лабораторного центру. Результати аналізів будуть готові до суботи.

Тим часом жодному з відсутніх учнів школи «Світанок» діагнозу «кишкова інфекція» поки що не поставили, запевнила дирекція навчального закладу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук