Інші ризики

Головна загроза для суспільного поступу – це не диктатура, а популізм

БлогиСергій Таран , 11 листопада 2015 137
Сергій Таран
політолог

Геніальний Г.Маркузе писав, що сутність різних режимів виявляється «не в альтернативних формах життя, а в альтернативній техніці маніпулювання». Так от, в тоталітарному суспільстві, в якому ми мали шанс жити, а Росія живе давно, керування суспільством здійснюється через пряме адмінуправління. При цьому, більшість росіян вважає, що «так і треба» – в природності диктатури, власне, і полягає природа маніпуляції.

У нас ризики інші – головна загроза для суспільного поступу – це не диктатура, а популізм. ЗМІ теж потрапляють під його вплив, і виявляється він в тому що «на гора» видаються медіа-продукти, які цілком залежать від поп-рейтингу, візуалізованому, зокрема, стрілками «рефлексомометрів» на різних телевізійних шоу. При цьому більшість українців вважає, що це цілком природно – і в цьому теж полягає природа маніпуляції. Власники ЗМІ у високих показниках «рефлексомометрів» теж бачать свій основний політичний ґешефт, яким можна торгуватися з політиками.

У мене немає ілюзій щодо всемогутності суспільного мовлення. Але це хороший шанс створити ЗМІ, який відходитиме від принципу «рейтинг та прибуток понад усе», – натомість, пропонуватиме інформаційний продукт, який підтягуватиме глядача та допомагатиме суспільству вирішувати важливі питання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук