Інспекторів ДАІ, що втекли від активістів ДК, звільнили з роботи

Інспектори ДАІ Олег Окілка та Володимир Келеман

Двох інспекторів ДАІ, які втекли від активістів «Дорожнього контролю», звільнили з правоохоронних органів. Службове розслідування інциденту, що стався у Львові 8 грудня, виявило низку грубих порушень з боку інспекторів, однак факт отримання хабара не підтверджений. Втім, це ще не закінчення історії – тепер розслідуванням з приводу ймовірного хабарництва уже колишніх інспекторів ДАІ займеться прокуратура.  

Окрім звільнених з роботи Олега Окілки та Володимира Келемана, дисциплінарні стягнення отримали ще четверо співробітників ДАІ – безпосередні керівники екс-інспекторів, повідомив 24 грудня ZAXID.NET начальник ГУ МВС України у Львівській області Дмитро Загарія. Їм оголосили суворі догани та неповну службову відповідність – це означає позбавлення премій і затримку на рік у присвоєнні чергового звання.

Загарія також пояснив, на якій підставі Окілку і Келемана звільнили з органів МВС: «За халатне та безвідповідальне ставлення до виконання службових та функціональних обов’язків, порушення вимог дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, ігнорування законних вимог громадян, ненадання допомоги учасникам дорожнього руху, некультурне, грубе, недоброзичливе, неввічливе ставлення до громадян, порушення правил дорожнього руху,  а також порушення вимог ДАІ щодо заборони садити в салон службового автомобіля громадян».

За словами керівника обласної міліції, під час службового розслідування не було встановлено факту отримання хабара, то матеріали справи передали в прокуратуру Львівської області, яка тепер має провести власне розслідування.

«Громадськість впевнена в тому, що хабар був, оскільки це прозвучало в пресі. Якщо прокуратура виявить факт хабара, то їх притягнуть за це до відповідальності. Якщо ні, то кримінальне провадження буде закрите за відсутністю складу злочину», – підкреслив Загарія.

***

Нагадаємо, що інспектори ДАІ Олег Окілка та Володимир Келеман 8 грудня втекли на службовому автомобілі від активістів «Дорожнього контролю», які стверджували, що зафіксували на відео факт отримання інспекторами хабара.

Безпосередньо на відео, опублікованому на YouTube, видно лише, що інспектори відпускають водія-порушника після того, як він деякий час провів у салоні їхнього автомобіля. Проте інспектори вирішили просто втекти від активістів ДК, коли ті звинуватили їх у хабарі – при цьому на окремих ділянках доріг міста швидкість автомобіля ДАІ сягала 100 км/год.

Відразу ж після публікації цієї історії на ZAXID.NET  начальник ГУ МВС України у Львівській області Дмитро Загарія призначив службове розслідування, хоча інспектори і заперечували факт отримання хабара. «Кажуть, що не брали хабар, але хто ж зізнається?», – сказав тоді нам Загарія. В результаті факт отримання хабара так і не був доведений.

Втеча інспекторів ДАІ від активістів і їхнє покарання викликало неоднозначну реакцію у середовищі правоохоронців. Наприклад, екс-начальник обласної міліції генерал Іван Мотринець навіть надіслав листа Дмитру Загарії, у якому заявив, що «такими працівниками міліції слід пишатися, а не безпідставно звинувачувати». Мотринець також пояснив, як діяв би на місці інспекторів він особисто: «… поклав би піарщиків під дулом пістолета на асфальт, викликав слідчо-оперативну групу, а далі у відповідності до чинного законодавства. Не можна дозволяти плювати працівникам в лице, кому забагнеться».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук