Інвестор встановить станцію для викачування біогазу з Грибовицького полігону

За користування сміттєзвалищем сільради Грибовичів і Малехова отримають по 1 млн грн

ЕкономікаКатерина Родак, 25 квітня 20194560
Інвестор встановить станцію для викачування біогазу з Грибовицького полігону
фото ЛМР
Станцію дегазації встановлять біля полігону у Грибовичах

Під час засідання сесії 25 квітня депутати Львівської міської ради погодили передачу земельної ділянки під станцію дегазації Грибовицького сміттєзвалища. За відповідну ухвалу проголосувало 40 депутатів.

Станцію дегазації встановить фірма «Кліар Енерджі» на земельній ділянці площею 0,06 га. Спочатку компанія має під’єднати додаткові електричні мережі на полігоні (250 кВт/год), збудувати та під’єднати трансформаторну підстанцію та сплатити по 1 млн грн інвестиційних внесків у розвиток соціально-економічної інфраструктури Грибовицької та Малеховської сільських рад. Повноцінно дегазацію почнуть проводити приблизно влітку.

«Місто буде отримувати частину доходів цього підприємства у вигляді відрахування у сумі 12% від обороту. В кінці минулого року ЛКП «Збиранка» та ЛКП «Зелене місто» отримали передоплату у розмірі 30% від планових надходжень у 2019 році», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

З компанією «Кліар Енерджі» підписали угоди на проведення дегазації сміттєзвалища декілька великих українських міст, зокрема Кременчук, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк.

Згідно із даними бізнес-платформи YouControl, директором компанії «Кліар Енерджі»є колишній (2013-2014 рр.) голова Бориспільскої РДА Андрій Гріненко, який також є одним із власників компанії. Разом із Гріненком цією фірмою володіють власники кількох фармацевтичних компаній Петро Багрій та Михайло Кучірка. Ще 10% компанії належить київській фірмі «ОВАМО КЕПІТАЛ».

Нагадаємо, Грибовицьке сміттєзвалище готують до рекультивації, яка триватиме у два етапи. Зараз переоснащено станцію очистки фільтратів: її продуктивність збільшено до 250 кубічних метрів на добу. Також виконано роботи з посилення дамби, влаштовано 15 моніторингових газових свердловин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук