Іран готовий постачати газ до Європи через трубопровід «Набукко»

СвітРоман Ганкевич, 11 серпня 201427400
Іран готовий постачати газ до Європи через трубопровід «Набукко»

Заступник міністра нафти і газу Ісламської республіки Іран Алі Маджед заявив, що Іран готовий поставляти газ до Європу по трубопроводу «Набукко».

Про це, з посиланням на іранські ЗМІ, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«З урахуванням того, що Європа прагне диверсифікувати джерела отримання енергоносіїв, Іран може задовольнити частину потреб країн континенту в газі за допомогою поставок трубопроводом «Набукко»», - зазначив Маджед.

За словами заступника іранського міністра, іранський уряд разом з двома європейськими делегаціями обговорили маршрути доставки країнам континенту газу, які можуть здійснюватися через Туреччину, Ірак, Сирію, кавказький регіон, а також по Чорному морю. Між тим, він зазначив, що поставки через Туреччину є найбільш оптимальними.

Газопровід «Набукко» передбачав поставки енергоресурсів з Центральної Азії та Азербайджану в країни Євросоюзу в обхід території РФ. Спочатку будівництво «Набукко» планували почати у 2011 році, а завершити до 2014 року, однак реалізація проекту кілька разів відкладалася.

Нагадаємо, газопровід «Набукко» вважається головним конкурентом російського «Південного потоку», що за допомогою нього Кремль планував поставляти газ в Європу в обхід України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук