Ісландія призупинила переговори про вступ до ЄС

СвітУляна Сенко, 15 січня 20135020
Ісландія призупинила переговори про вступ до ЄС
фото gdefon.com
Прапор Ісландії

Уряд Ісландії призупинив переговори про вступ до Євросоюзу напередодні запланованих на 27 квітня парламентських виборів в країні, повідомила брюссельська інтернет-газета EUobserver.

Спостерігачі пов'язують це рішення з тим, що в Ісландії за підсумками майбутніх виборів до влади можуть прийти євроскептики, зазначає газета.

Опитування громадської думки свідчить, що чинний лівоцентристський коаліційний уряд приблизно на 15 пунктів відстає за популярністю від консервативної "Партії незалежності", яка виступає проти членства Ісландії в ЄС і має намір сформувати коаліцію з ліберальною "Прогресивної партією".

Представники інститутів Євросоюзу та уряду Ісландії відкрили в грудні 2012 року шість нових так званих "глав" переговорного досьє щодо вступу країни в ЄС. Всього вступне досьє Ісландії включає 35 "глав", з яких на сьогоднішній день відкриті переговори за 27, а завершені - по 11. Для того, щоб з країною-кандидатом був підписаний договір про вступ до ЄС, потрібно завершити переговори за всіма "главами". На цих переговорах йде звірка відповідності національного законодавства із законодавством ЄС в різних галузях, включаючи економічну і монетарну політику, правосуддя, оподаткування, енергетику, сільське господарство, рибальство тощо.

Ісландія, населення якої складає 320 тисяч людей, влітку 2010 року подала заявку на членство в ЄС. Після банкрутства найбільших банків країни через величезні борги, значно погіршилася ситуація в економіці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук