Іспанські слідчі запідозрили близьке оточення Путіна у зв'язках з мафією

СвітОксана Руда, 30 червня 2015117970
Іспанські слідчі запідозрили близьке оточення Путіна у зв'язках з мафією
Президент РФ Володимир Путін

Деякі особи з найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна, зокрема віце-прем'єр, два екс-міністра і голова ради директорів «Газпрому», понад 10 років підтримували діяльність в Іспанії однієї з найбільших російських злочинних угруповань. Про це повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на 488-сторінковий документ, який слідчі Хуан Каррана і Хосе Гринда направили 29 травня в Центральний суд за підсумками десятирічного розслідування.

У документі йдеться, що учасники «петербурзького Тамбовського угруповання» осіли в Іспанії в 1996 році, коли Путін був заступником мера Петербурга, щоб налагодити відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

Каррана і Гринда під час слідства намагалися зв'язати злочинні кола з окремими російськими силовиками і політиками. У матеріалах справи – тисячі записів переговорів, документи про банківські перекази і операції з нерухомістю.

Від суду слідчі просять схвалення судового процесу, оскільки вони мають намір звинуватити у відмиванні, шахрайстві та інших злочинах 27 осіб. Агентство зазначає, що в Іспанії не можна судити обвинувачених заочно.

Слідчі також домагаються конфіскації будинку на Майорці, який належить заступнику голови комітету Держдуми РФ з фінансового ринку Владислава Рєзніка. Зазначено, що єдинорос може стати єдиною російською посадовою особою, кому можуть висунути звинувачення. За версією слідства, через Рєзніка передбачуваний лідер ОЗГ Геннадій Петров домагався призначення своїх людей на важливі пости в Росії в обмін на активи в Іспанії. Депутат згадується в матеріалах слідства тричі.

Владислав Рєзнік

Рєзнік заявив агентству, що закон не порушував, що він буде радий з'їздити до Іспанії і очистити своє ім'я в суді, а його відносини з Геннадієм Петровим були «виключно соціальними».

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков назвав висновки іспанських слідчих «абсолютним безглуздям».

«Це за межами розумного», – сказав прес-секретар Путіна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук