Із 29 серпня зросте мінімальна сума аліментів

Також збільшиться відповідальність за несплату аліментів

СуспільствоХристина Станько, 2 серпня 2018, 19:16 2201 0

Виплати на утримання дітей зростуть. З 29 серпня 2018 в Україні мінімальна сума аліментів дорівнюватиме прожитковому мінімуму. Це 1559 грн для дітей до шести років і 1944 грн – для старших. Зараз мінімальна сума аліментів – близько 900 грн. А з 1 грудня суму збираються підвищити до 1626 грн і 2027 грн відповідно.

Зростає і відповідальність за несплату аліментів. Якщо боржник не платить впродовж року – сума більшає на третину. Якщо заборгованість перевищила 2 роки – доведеться заплатити на половину більше. Ті, хто не платить 3 роки і більше, повинні будуть віддати вдвоє більшу суму. У Мінюсті також обіцяють, як і раніше, описувати і забирати у боржників майно. До того ж збираються штрафувати того з опікунів, який витрачає аліменти не на потреби дитини. За вперту несплату аліментів призначатимуть примусові суспільно-корисні роботи. А якщо боржник їх ігноруватиме, може навіть потрапити на два роки до в’язниці.

«Вводиться кримінальна відповідальність за ухиляння від суспільно-корисних робіт, вводиться автоматична система арешту коштів осіб, які є боржниками, дані про них знаходяться у відповідному реєстрі боржників , а також вводиться система додаткових штрафних санкцій за невчасну виплату аліментів», – розповів начальник Головного територіального управління юстиції Львівської області Тарас Грень.

Ще однією новацією є запровадження норми, за якою діти, так само як і батьки, матимуть право на частку спільного майна колишнього подружжя.

Паралельно із санкціями введуть систему мотивації. Батьки, які відповідально ставляться до виховання своїх дітей, матимуть податкові і соціальні пільги та преференції.

Щодо чиновників, то вони повинні відтепер подати довідку про те, що не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців. Оскільки без неї не зможуть посісти керівні посади. Відтак, якщо мають заборгованість більше 12 місяців, будуть звільнені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук