Із головної будівлі ГПУ у Києві прибрали капличку УПЦ МП

Приміщення для молитов прокурорів з'явилось там за часів генерального прокурора Віктора Пшонки

Капличку у ГПУ розібрали на фрагменти та вивезли до храмів

Капличку в Генеральній прокуратурі України, побудовану за часів керівництва Віктора Пшонки ( листопад 2010— лютий2014 рр.), розібрали на фрагменти та роздали у храми Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ (МП). Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект «Радіо Свобода» і телеканалу UA: Перший).

За словами речника Генпрокуратури Андрія Лисенка, капличку демонтували за рішенням теперішнього керівника відомства Юрія Луценка. Нині у приміщеннях колишньої молитовної кімнати працюють прокурори та інший персонал. Капличку, яка належить УПЦ (МП), з 2014 року і дотепер Генеральна прокуратура не мала і немає на балансі.

«Ухвалили рішення про те, щоб всі приміщення, які займає ГПУ, були у складі саме структурних підрозділів. І саме підрозділи мають займати ці приміщення. Тому і ухвалили рішення про видалення каплички, так званої, за межі ГПУ. На цьому місці, тобто тих приміщеннях, де вона раніше була, зараз працює Департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ», – розповів Лисенко.

Саму капличку розібрали на фрагменти та вивезли в різні храми – підтвердили журналістам київські священнослужителі.

«Прийшла нова влада, і подзвонили в Митрополію Київську, і сказали, що треба прибрати і щоб вона тут не була. І ми так і зробили. Митрополія дала завдання владиці, він пішов, там все розібрали, все роздали, іконостас віддали в монастир жіночий один, бідний, іконочки теж роздали по монастирях», – повідомив архідиякон Платон з Введенського монастиря.

Вперше капличку екс-генпрокурора Віктора Пшонки показали 2014 року – дозвіл на зйомку журналістам прямо на прес-конференції надав тодішній керівник Генеральної прокуратури Віталій Ярема.

За часів Пшонки приміщення на 9-му поверсі будівлі обладнали молитовну кімнату. Під час свого перебування там журналісти зустріли працівницю Генпрокуратури, яка підтвердила, що до цієї каплички тоді навідувалися прокурори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук