Із Львівщини вивезуть до Росії 13 цистерн меланжу
29 липня у Львівській області зі складу ракетного палива Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України, що розташований неподалік міста Радехова, відправлять в Росію 13 цистерн з окислювачем ракетного палива типу меланж.
Про це ZAXID.NET повідомив начальник прес-центру – прес-секретар управління ЗахОК, майор Олег Годованський.
Додамо, що 30 червня цього року вже відбулася поставка меланжу до Російської Федерації під час якої було відправлено на утилізацію 651,801 тонн меланжу.
«Вилучення матеріально-технічних засобів, а в першу чергу меланжу, є одним із основних елементів проведення організаційних заходів з розформування складів ракетного палива, що розташовані у Західному оперативному командуванні. На момент початку відвантаження та вивезення окислювача за межі України на території області було понад 3 тис. тонн», – розповів командувач Західного оперативного командування генерал-майор Юрій Думанський.
Роботи з вивезення та утилізації «меланжу» проводяться відповідно до контракту, підписаного між Міністерством оборони України, генеральним секретарем Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Закритого акціонерного товариства Науково-виробнича фірма «ТЕХНОАЗОТ» (РФ).
«З часу останньої відправки цього матеріалу з України у російському законодавстві, що регламентує транспортування з-за кордону подібних рідин відбулися зміни та доповнення, в результаті яких призупинився процес вивезення – повідомив заступник командувача Західного оперативного командування з логістики – начальник логістики генерал-майор Сергій Ніколаєв, – проте, перерва тривала недовго, порозуміння знайдено і вже 26 липня ми знову почали закачувати цю отруйну речовину у цистерни. Всього відвантажено 703 тонни меланжу».
Меланж (окислювач), який вивозиться з території Західного оперативного командування відносяться до розряду сильнодіючих отруйних рідин. Склад: суміш концентрованої азотної кислоти (до 73%), окису азоту (до 24%), води (до 2%) та різних добавок – інгібіторів корозії (до 1%). Це агресивна, рухома та летюча рідина, за своїм кольоровим спектром коливається від світло-оранжевого до темно-вишневого.