Із власників житла на Львівщині цьогоріч мають зібрати ₴11 млн податку

Головні новини Львова 15.07Ірина Ващишин, 15 липня 2016, 19:42 938 0

До 1 липня Державна фіскальна служба мала розіслати власникам нерухомості повідомлення про сплату податку. Від моменту отримання такого повідомлення мешканці мають 60 днів для того, аби внести кошти.

Квартири, за рішенням міських депутатів, у Львові оподатковують площею понад 80 кв. м і будинки – понад 160 кв. м. Але йдеться лише про надлишкові метри.

Державна максимальна ставка – 2% від мінімальної заробітної плати. Проте місцева влада може приймати її на власний розсуд. А тому в Золочеві, до прикладу, вона нульова. У Львові – теж не найвища в Україні.

«Якщо це квартира, то особа сплачує за понадлімітну площу 0,5% від мінімальної заробітної плати. А за будинки – 1% від мінімальної заробітної плати. А от в наступному році ми будемо надсилати вже рішення власникам квартир більше 60 кв. м, власникам будинків більше 120 кв. м. І якщо у власності є і квартира, і будинок, то пільга становить 180 кв. м», – розповів начальник управління податків і зборів фізичних осіб обласної ДФС Володимир Коваль.

Податок на нерухомість сплачується за попередній рік. Наразі це близько 6 грн/кв. м. Якщо рахунку з податкової не ви не отримали – зголошуйтесь. У такому випадку карати за несплату власника не будуть.

«Кошти від нерухомості надходять у загальний фонд міського бюджету, і вони використовуються на забезпечення життєдіяльності. Але податок на нерухомість в подальшому мав би бути найбільшим бюджетоутворювальним податком в місті», – зазначила директор міського департаменту економічної політики Ірина Кулинич.

На Львівщині податку на нерухомість з власників житла цьогоріч мали б зібрати 11 млн грн. Як кажуть у ДФС, це в десятки разів більше, ніж в попередньому році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук