Janukowycz dziś odpowie Tymoszenko?
Frakcja BJuT w piątek przeprowadzi swoje obrady, podczas których może omówić kwestię stworzenia nowej koalicji, jeśli poruszy ją lider bloku Julia Tymoszenko. O tym w wywiadzie dziennikarzom powiedział deputowany do Rady Najwyższej z BJuT Serhij Miszczenko. Według jego słów, obrady odbędą się o 19.30 - podaje UNIAN.
"Dlatego przed obradami frakcji nie możemy podejmować żadnych decyzji (o stworzeniu nowej koalicji)" - powiedział Miszczenko.
Według jego słów, to dotyczy nie tylko kwestii stworzenia koalicji, lecz także zmian w Konstytucji, kadrowych zmian etc.
Wcześniej obrady frakcji BJuT planowano na czwartek na 19.30.
Poza tym pierwszy zastępca lidera frakcji Partii Regionów Ołeksandr Jefremow nie wykluczył, że porozumienie w stworzeniu koalicji może być osiągnięte już w czwartek wieczorem.
"Nie wykluczam, że takie porozumienie zostanie osiągnięte późno wieczorem" - powiedział deputowany.