«Jerusalem Post» вилив відро бруду на Львів, - мер

Марта Кривецька, 5 березня 2013245622
«Jerusalem Post» вилив відро бруду на Львів, - мер
Андрій Садовий

Популярна ізраїльська газета «Jerusalem Post» 3 березня опублікувала статтю, у якій йшлося про те, що «сотні старих єврейських надгробків досі використовують як матеріал для будівництва у Львові». Мова йде про те, що у роки після Другої світової війни, солдати Червоної армії використовували надгробні плити на будівництво доріг міста, тротуарів та Краківського ринку.

Міський голова Львова Андрій Садовий відреагував на цю публікацію на своїй сторінці у Facebook: «Jerusalem Post вилив відро бруду на Львів. Виявляється, в будівництві будинків у Львові використовують єврейські надгробні плити і лише нещодавно «міська влада під тиском єврейської громади» оголосила, що відмовиться від такої практики».  

«Пишуть також, що на місці синагоги «Золота роза» планують будувати готель. І це при тому, що біля руїн синагоги висить таблиця з візуалізацією меморіалу, який там буде. Нема слів…», - обурений мер Львова.

«Складається враження, що як тільки у Львові підійшли до впорядкування місць єврейської історії, влаштування меморіалів, з’являються сили, яким вигідно створювати негативний образ Львова щодо єврейської громади. Ініціативи, спрямовані на збереження єврейської спадщини Львова, ми реалізовуємо спільно з єврейськими громадськими організаціями та об’єднаннями. Львів – це місто відкрите для світу. Ми запрошуємо усіх представників ЗМІ відвідати Львів і особисто ознайомитись з проектами, спрямованими на збереження єврейської спадщини», - зазначає мер Львова Андрій Садовий.

Також кореспондент газети Ніссан Цур пише, що Шейхет Мейлах отримав $ 32,000 гранту від уряду США в 2010 році для археологічних досліджень на місці синагоги «Золота Роза». Однак через юридичний спір з розробником, який хоче побудувати готель на місці, розкопки ще не відбулися. Ізраїльське видання цитує також самого Шейхета Мейлаха, який, зокрема, щодо ринку зазначає: «Цей ринок – богохульство. До нас зверталося багато людей, і ми отримали багато листів з підтримкою вимоги забрати цей ринок».

Нагадаємо, ще 2011 року низка ЗМІ з посиланням на лондонську «Guardian» поширила інформацію про те, що у Львові під час будівництва готелю було знищено залишки руїн синагоги «Золота Роза». Тоді міський голова активно спростував цю інформацію.  

Крім того, про комплекс, де раніше була розташована «Золота Роза», не забувають, його хочуть зробити атрактивнішим для туристів. Щодо будівництва готелю, про який іде мова, то наприкінці 2012 року Андрій Садовий коментував: «Є комплекс, де раніше була розміщена синагога «Золота Роза». Цей комплекс ми хочемо зробити більш привабливим для туристів. Можливо, навіть у перспективі з’являться кошти, щоб відбудувати цю синагогу – якщо будуть благодійники, ми радо будемо їх вітати. Але є територія біля синагоги. Одна з ділянок синагоги була продана на аукціоні під будівництво готелю, і інвестор заплатив за ту ділянку дуже великі гроші. Це – мільйони. Він там планує збудувати готель, і ми підтримуємо будівництво готелю».

Довідка:

«Jerusalem Post» - щоденна ізраїльська газета, заснована в Єрусалимі в 1932 році під назвою «Palestine Post».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 22

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 6 березня 2013, 19:41

  На Короленка також очевидно повернули їм синагогу і роками вже стоїть ця будівля закритою, з немитими вікнами. Мабуть їм тре ще передати територію Краківського ринку?
  А поліграф (нонішній УАД) як втратив приміщення кафедри фізкультури, так і нового приміщення для цієї кафедри не спромігся набути, вже третє десятиліття...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Мирон Писар 6 березня 2013, 07:57

  Невже у тисячоголовій міській Раді не знайдеться однієї розумної,яка опублікує перелік пільових оренд чи переданого у власність майна(землі) для національних товариств? Не називаю їх меншини, бо це трохи несправедливо. А ідея "міністерства правди", яку придумав Геббельс для своєї держави, успішно розвивається сьогодні із Росії та Ізраїлю на шкоду Україні. Згадую перший трафунок у тоді ще СРСР- будівлю кафедри фізкультури поліграфінституту (Львів,вул.Вугільна)повернули єврейській громаді для відновлення синагоги. І що? За 23 роки там навіть вікна не помили. Кожна велика держава відстоює інформаційні інтереси свого народу,навіть,якщо для цього треба використати півправду чи брутальну брехню. Ми коли навчимося?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • “антисеміт” 6 березня 2013, 02:35

  Коли українці є для вас “глупими” то де ваш “розум”? Може у МОЗ-ких “харчових добавках”, у ртутті й мишяку в одязі й дитячих іграшках для українців, в ультразуку (котрим вбиають українців)? може в шахрайських схемах для пограбування українців? Чи в особі вашої Бахіні (месії) на Україні?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук