Уряд пообіцяв знайти українським гірникам нову роботу після закриття шахт

Більшість державних шахт є збитковими

ЕкономікаАнна Журба, 19 лютого6972
У Міненерго кажуть, що видобуток вугілля в сучасних умовах є нерентабельним

Український уряд планує масштабну програму професійної переорієнтації шахтарів у межах трансформації вуглевидобувної промисловості України. Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на ТРК «Україна» 18 лютого розповів міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

За його словами, видобуток вугілля і його спалювання негативно впливають на довкілля та відходять у минуле. Оператори енергетичної галузі більше орієнтуються на відновлювальну енергетику – «енергетику майбутнього», і видобуток вугілля в цих умовах є нерентабельним.

«Найбільший виклик – зменшення споживання. Ми стаємо більш енергоефективними, зими стають теплішими, а це означає, що нашим людям, які працюють в енергетиці – треба пропонувати нове майбутнє. Треба шукати для них нові робочі місця. Тому зараз уряд, поважаючи роботу шахтарів – важливу і важку, намагається запропонувати їм щось нове. Ми хочемо врятувати шахтаря з цієї шахти. Ми хочемо, щоб діти шахтарів не боялися, що вони не побачать увечері батька. Ми хочемо, щоб ці люди знайшли нові роботи», – сказав Олексій Оржель.

Раніше він також говорив, що через теплу зиму Україна не споживає стільки вугілля, скільки видобуває, через що накопичилася заборгованість по зарплатам шахтарям. Через невиплати заробітних плат гірники періодично перекривають дороги, оголошують голодування чи влаштовують інші акції протесту.

Додамо, що ще минулого року в уряді анонсували закриття збиткових державних шахт. За оцінкою Міненерго, з 33 шахт, які належать державі, перспективними є лише 10.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук