Кабмін підрахував втрати України від дискримінаційних торгових обмежень Росії

Україна у період 2012-2015 рр втратила 98 мільярдів доларів обсягу торгівлі через дискримінаційні та протизаконні обмеження з боку Росії.

Відповідна інформація міститься в опублікованій на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі доповіді України в рамках перегляду торгової політики країни до Всесвітньої торгової організації, повідомляє УНІАН.

«Обсяги торгівлі з Російською Федерацією, яка раніше була найбільшим торговим партнером, поступово знижувалися з 2012 року (з 24,3% від загального обсягу торгівлі в 2012 році до 12,7% у 2015 році), в основному, через введення незаконних і дискримінаційних торговельних обмежень, а втрати в торгівлі для України склали близько 98 мільярдів доларів», – йдеться в доповіді.

Згідно з документом, зниження обсягу торгівлі України з Європейським Союзом відбулося в результаті падіння світових цін на сировинну продукцію, однак частка українського експорту в Європу зросла з 22,3% у 2012 році до 34,1% у 2015 році.

Раніше Україна на засіданні Ради з торгівлі товарами СОТ висунула вимогу до Росії негайно усунути всі торгові обмеження, включаючи блокування транзиту. Цю вимогу підтримали 8 членів «Великої двадцятки» – Євросоюз, США, Канада, Австралія, Японія, Туреччина, Швейцарія і Південна Корея.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України також вивчає ситуацію щодо перешкод, з якими стикаються українські експортери, що везуть свої товари в країни Азії та Кавказу через Російську Федерацію.

У лютому поточного року Україна і Росія заблокували взаємний транзит вантажних автомобілів в рамках загальних санкційних дій, що мають взаємний характер. Разом з тим, з 25 лютого – в результаті проведених переговорів – транзит було відновлено. Національна поліція України визначила транзитні маршрути для проїзду вантажних автомобілів з Російської Федерації. Так, маршрути передбачають рух з/в Росію через два пункти пропуску в Сумській і Харківській областях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук