Кабмін пропонує, щоб замість інтернатів дітей виховували у патронатних сім’ях

СуспільствоСофія Трощук, 24 червня 20165590

Кабінет міністрів ініціює зміни до законодавства у сфері соціального захисту дітей із неблагополучних сімей. Зокрема, пропонується, щоб замість перебування в інтернаті діти мали можливість тимчасового проживання в умовах, максимально наближених до сімейних.

Це означає, що дитина проживатиме у сім`ї патронатного вихователя упродовж часу, коли її батьки з якихось причин не можуть виконувати свої функції. Зараз діти, батьки яких позбавлені батьківських прав або перебувають у складних життєвих обставинах потрапляють в інтернати. За свою роботу патронатний вихователь отримуватиме платню. Йому також виплачуватимуть соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї. Дитина зможе перебувати у патронатній сім'ї щонайбільше півроку.

На час проведення експерименту, який діятиме до 31 грудня 2018 року, зазначені виплати здійснюватимуться за рахунок та у межах коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом на виплату державної соціальної допомоги.

Окрім цього, Мінфін планує провести докорінні зміни в підходах до соціальної допомоги, перейти на адресні виплати допомоги, а також верифікувати систему отримувачів пенсій та соціальних виплат. «Це підвищить ефективність використання бюджетних коштів та сприятиме досягненню справедливості та прозорості в системі соціальної допомоги. Прийняте сьогодні рішення є черговим кроком в цьому напрямку, яке дозволить удосконалити систему забезпечення прав дітей в Україні», - йдеться у повідомленні на сайті уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук