Кабмін схвалив створення Служби фінансових розслідувань

ЕкономікаАндрій Стець, 22 березня 20176710
Міністр фінансів Олександр Данилюк

Кабінет міністрів України на своєму засіданні у середу, 22 березня, затвердив законопроект про Службу фінансових розслідувань (СФР), яка повинна замінити податкову міліцію.

Міністр фінансів Олександр Данилюк, який представляв документ, зауважив, що податкова міліція абсолютно не справляється зі своїми завданнями. У 2016 році вона відкрила близько 9 тис. проваджень, з яких 25% закрили за відсутністю складу злочину, а до суду потрапили лише 9%. Від так, результати діяльності податкової міліції в 2016 році виявилися меншими, ніж держава витратила на її утримання.

Нова служба матиме менший штат, у ній працюватиме близько 3,5 тис. осіб. Керівник СФР обиратиметься на конкурсі.

Основна підслідність СФР охоплюватиме злочини, передбачені двадцять однією статтею Кримінального кодексу, в тому числі що стосуються порядку фінансування політичних партій, господарської діяльності, обігу підакцизних товарів, випуску й обігу цінних паперів. Додаткова підслідність стосується ще одинадцяти статей Кримінального кодексу, наприклад, про зловживання владою за умови, що цей злочин не входить у підслідність Національного антикорупційного бюро або Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року через технічну помилку Рада фактично оголосила Податкову міліцію поза законом з 1 січня 2017 року. Через це Міністерство фінансів підготувало законопроект про створення Фінансової поліції.

У відповідь на це комітет Ради з питань податкової та митної політики ініціював усунення технічної неточності роботи Податкової міліції, зареєструвавши законопроект №0940. Однак 23 лютого Рада відмовилася відновити роботу Податкової міліції.

Законопроект про Службу фінрозслідувань міністр фінансів Олександр Данилюк обіцяв подати на розгляд уряду в найкоротші терміни, однак станом на 20 березня він не був поданий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук