Кабмін відклав запуск ринку газу для населення на місяць

В Україні спростили правила зміни постачальника газу для населення

Кабінет міністрів України продовжив до серпня спецзобов'язання «Нафтогазу» продавати газ для населення за пільговою ціною (ПСО). Це відкладає запуск ринку газу для населення з 1 липня, що було однією з вимог угоди з МВФ. Про це повідомила в.о міністра енергетики Ольга Буславець інформує «Інтерфакс-Україна».

За цей місяць уряд має вирішити проблеми з переходом на газовий ринок, головна з них – визначення так званого «постачальника газу останньої надії», якого не змогли визначити вчасно.

Раніше голова Нацкомісії у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк повідомляв, що єдине, що було зроблено станом на 23 червня – це те що, НКРЕКП спростила процедуру зміни постачальника газу для населення.

Зазначимо, що 1 липня Міненергетики оголосило конкурс з визначення постачальника «останньої надії», він триватиме до 7 липня.

Скасування ПСО з 1 липня – одна з умов України перед МВФ в рамках меморандуму про фінансову допомогу на 5 млрд доларів.

Відкриття ринку газу для населення передбачає можливість змінювати постачальника газа. Для цього потрібно буде подати новому провайдеру послуги заявку на приєднання та невеликий пакет документів, що посвідчують особу, право власності або розпорядження помешканням та останню платіжку за доставку газу.

Змінити постачальника газу можуть мешканці приватних та багатоквартирних будинків. Процедура займатиме за 4-21 день.

В Україні приблизно 50 компаній-постачальників газу, які можуть постачати газ населенню.

Відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року, але у зв'язку з впровадженням карантину через поширення коронавірусу терміни перенесли на 1 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук