Кабмін затвердив конкурсну схему фінансування ветеранських громадських організацій

Чимало ветеранських організацій раніше влаштовували проросійські акції держкоштом

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про новий механізм використання коштів для надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів. Відтепер такі ГО фінансуватимуться держкоштом на конкурсній основі. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

Зазначається, що 14 лютого Кабінет Міністрів України схвалив постанову про «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів». Постановою визначено, що «кошти, передбачені в бюджеті на фінансову підтримку всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та увічнення пам’яті загиблих під час воєн та військових конфліктів розподіляються за результатами проведеного конкурсу, а їх розподіл затверджується Мінсоцполітики».

«Якщо раніше фінансувалася статутна діяльність об’єднань ветеранів, то ця постанова створює новий механізм конкурсного відбору проектів у підтримку ініціатив громадських організацій через подання відповідних пропозицій, з тим, щоби фінансувати їхню практичну діяльність в рамках чинного законодавства», – цитує прес-служба слова міністра Андрія Реви.

«Разом з цим, усі заходи, які фінансуватимуться за кошти державного бюджету, проходитимуть через громадську експертизу», – заявив міністр Андрій Рева, представляючи проект зазначеної постанови.

Як пише «Новинарня», 14 лютого Кабмін пікетували кілька десятків ветеранів АТО і громадських активістів, які вимагали схвалити нову схему фінансування ветеранських ГО і скасувати стару постанову №176, а також відставити міністра Реву.

Тиждень тому, 7 лютого, Кабінет Міністрів на прохання Мініністерства соцполітики, всупереч пропозиціям робочої групи, проголосував за «стару» схему фінансування ветеранських громадських організацій при Міністерстві соцполітики. Відтак на ветеранські ГО було виділено 500 тис. гривень за «старою» схемою (без конкурсу, на статутну діяльність).

За «старою» схемою фінансування, рішення, яким ГО виділяти бюджетні кошти, ухвалювала громадська рада при Держслужбі ветеранів і учасників АТО. У неї входять представники саме тих ГО, на які зазвичай і спрямовуються державні кошти. Частина цих ветеранських організацій має комуністичне та проросійське спрямування. Зокрема, вони організовують акції на кшталт «Безсмертний полк» з радянськими прапорами та георгіївськими стрічками.

Зазначається, що нова постанова уряду набере чинності з моменту публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук