Кабмін збільшив вартість комунальних послуг для сімей, що отримують субсидії

Нова норма набуде чинності з травня 2020 року

Кабінет міністрів збільшив норму плати за житлово-комунальні послуги з травня 2020 року при призначенні субсидій з 15 до 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Про це йдеться в постанові Кабміну №878 від 20 жовтня, повідомив «Главком».

Відповідні зміни внесені до постанови Кабміну №1156 від 27 липня 1998 року, якою був встановлений розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг та придбання побутового палива при наданні житлової субсидії.

Розмір обов'язкового платежу для домогосподарств, які отримують житлову субсидію, визначається як частка середньомісячного сукупного доходу домогосподарства, для розрахунку субсидії. З травня 2020 року цей платіж буде розрахований з урахуванням базової норми плати за послуги 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства, а не 15%, як є нині.

Оновлено. Додано інформацію. Після оприлюдненні інформації про зміни до законодавства, Міністерство соціальної політики України повідомило, що принцип розрахунку субсидій не змінився і визначається індивідуально: що менші доходи домогосподарства, то менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.

«Це крок, спрямований на посилення адресності та не вплине на найменш заможні категорії одержувачів субсидій», – йдеться в повідомленні міністерства.

Водночас зазначається, що зміна відсотка матиме наслідки для одержувачів з найвищими доходами – оскільки розмір їхніх субсидії зменшиться. Вивільнені кошти будуть направлені на розширення програми допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають доходи менше від прожиткового мінімуму. «А це означає – що набирає чинності ще один принцип – адресність. Переправити підтримку на тих, хто її справді потребує», – наголосило міністерство.

Також урядництво навело графічні приклади розрахунків субсидії, які можна переглянути нижче.

Як писав ZAXID.NET, напередодні уряд спростив отримання субсидій. 20 жовтня уряд схвалив зміни до постанови, які спрощують призначення житлових субсидій дитячим будинкам сімейного типу, військовослужбовцям, громадянам старшим 60 років.

Також Мінсоцполітики розʼяснило новий механізм виплати субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, який почав діяти з 1 жовтня. Тепер українці можуть самі вибрати зручний їм банк або скористатися потрібною послугою «Укрпошти» (виплата на касі відділення або доставка на будинок).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук