Верховна Рада ухвалила закон про перевірку отримувачів соціальних виплат

Законопроект має мінімізувати зловживання під час отримання соціальних виплат, а також корупцію у процесі їх призначення

У четвер, 17 жовтня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про верифікацію отримувачів соціальних виплат. За це рішення проголосувало 249 депутатів.

Очікується, що після набуття чинності цього закону державні органи зможуть перевіряти реальний матеріальний стан отримувачів субсидій та інших допоміжних виплат від держави. Це має збільшити ефективність соцвиплат та зменшити витрати держави на утримання громадян, які не мають право на отримання виплат.

«Метою цього законопроекту є підвищення адресності і ефективності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів», — пояснюють у Міністерстві фінансів України.

Депутати, доповідаючи за законопроектом, зазначили, що йдеться не про перевірки пенсіонерів і відкликання субсидій. Пропонується не перевіряти, а лише надати Мінфіну можливість запустити програмне забезпечення, яке могло б визначати ці проблемні аспекти в питаннях виплати держдопомоги й повідомляти про це відповідні органи.

Перевіряти отримувачів соцвиплат планують, перевіряючи достовірність даних, які особа подає до державних органів для отримання виплат. Передбачається, що таку перевірку здійснюватимуть як під час подачі документів, так і під час отримання соцвиплат або після завершення періоду отримання таких виплат.

Важливо, що раніше міністр соціальної політики Віталій Музиченко пообіцяв, що на українців, які неправильно оформили документи на отримання субсидії або неправомірно отримували субсидії, не накладатимуть штрафи.

Також, 11 жовтня стало відомо, що Мінсоцполітики планує скасувати «прив'язку» до прожиткового мінімуму всіх видів виплат, крім пенсії та допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук