Більшість соціальних виплат «відв’яжуть» від прожиткового мінімуму
Наголошується, що ця реформа не призведе до зменшення розміру соцвиплат
До теми
Мінсоцполітики планує скасувати «прив'язку» до прожиткового мінімуму всіх видів виплат, крім пенсії та допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Про це у п’ятницю, 11 жовтня, повідомила міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська, презентуючи концепцію реформування прожиткового мінімуму в Україні.
Ініціатива передбачає «відв’язку» понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму. Йдеться, зокрема, про туристичний збір, аліменти, плату за видачу ліцензії, адмінпослуги, держмито, судовий збір, штрафи, заробітну плату, посадові оклади, стипендії, добові у відрядженнях тощо. При цьому єдиними видами виплат, «прив’язаними» до прожиткового мінімуму, залишаться пенсії та допомога малозабезпеченим сім’ям.
Решту виплат встановлюватимуть в абсолютних цифрах і переглядатимуть їх кожного року при прийнятті держбюджету. Наголошується, що ця реформа не призведе до зменшення розміру соцдопомог, а у деяких випадках цей розмір навіть зросте. Зокрема, для сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться, щоб вони жили не нижче рівня прожиткового мінімуму.
Таку реформу Мінсополітики аргументує тим, що наявна «прив’язка» позбавляє можливості допомагати людям, які цього справді потребують.
Нагадаємо, в Україні розмір прожиткового мінімуму затверджує Верховна Рада в законі про держбюджет на відповідний рік. Встановлюється показник Кабінетом Міністрів після проведення експертизи набору продуктів харчування, послуг та непродовольчих товарів. Така методологія є застарілою. З 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму становить 1936 грн на місяць.