Керівників шахти «Нововолинська» судитимуть за розтрату бюджетних грошей

Згідно з даними слідства, посадовці витратили 4 млн грн не за призначенням

Тимчасово виконуючого обов’язки директора та виконувача обов’язків головного бухгалтера державного підприємства «Шахта № 1 «Нововолинська» судитимуть за нецільове використання понад 4 млн грн бюджетних коштів. Про це інформує прес-служба прокуратури Волинської області.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що у процесі ліквідації підприємства у грудні 2015 року планувалося скорочення 195 працівників. На їх скорочення з бюджету виділено грошові кошти в сумі 4 млн 771 тис. грн.

«При цьому скорочено було лише 55 працівників. Їм було виплачено понад 630 тис. грн, решту ж коштів, виділених на скорочення, виконуючи усну вказівку керівника підприємства, бухгалтер спрямувала на інші цілі, не передбачені кошторисом», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, з цих коштів у грудні 2015 року було виплачено понад 3 млн. грн. заробітної плати працівникам за січень-квітень 2016 року, тобто — на наступний бюджетний період. Окрім того, кошти спрямовувалися на оплату лікарняних, а також виконавчих та судових зборів.

Такі дії службових осіб підприємства призвели до нецільового використання бюджетних коштів на суму понад 4,1 млн грн.

«Задля приховання нецільового використання коштів,бухгалтер, так само за вказівкою керівника, внесла до офіційних документів — платіжних доручень — завідомо неправдиві відомості про призначення платежів. Підроблені платіжні доручення директор підприємства та бухгалтер завірили підписами та печаткою. На підставі цих документів було здійснено відповідні платежі працівникам шахти», – наголосили в прокуратурі.

Обох посадовців обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366 та ч. 2 ст. 210 Кримінального кодексу України.

Невдовзі вони постануть перед судом, який і визначить їм міру покарання.

«Звертаємо увагу громадян на те, що арешт накладено лише на документи. Це ніяк не завадить виплаті шахтарям заробітної плати», – зазначила прес-служба прокуратури Волинської області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук