Керівництво Європарламенту рекомендувало депутатам обмежитися візитом до Києва, – віце-спікер ВР

Співробітникам Європарламенту та перекладачам заборонили супроводжувати трьох євродепутатів у поїздці на Схід України і в зону АТО. Офіційну програму візиту делегації Європарламенту в Україну його президент і всі голови політичних груп і фракцій рекомендували обмежити виключно Києвом, з огляду на безпекову ситуацію. Про це написала віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на свої сторінці у Facebook.

«Звичайно, депутатам не можна нічого забороняти. Тому Європарламент заборонив їхати своїм співробітникам. Не дозволяється їхати перекладачам і жодному співпробітнику Європарламенту – через безпекову ситуацію! А депутатам рекомендували обмежити офіційний візит лише безпечним Києвом, а далі, мовляв, хто вже захоче – то їх неофіційна справа», – уточнила Геращенко.

Вона подякувала трьом європейським політикам Ребеці Хармс, Міхаелю Боні і Яроміру Стетіні, які прийняли рішення – їхати.

«В нас є великі питання до наших європейських колег: а як же ви наполягаєте на проведенні виборів на територіях, де вашим співробітникам небезпечно перебувати навіть годину? А як там перебуватимуть спостерігачі, мовчу вже про безпеку виборчих дільниць...і взагалі, РФ же гарантувала режим тиші... Там живуть тисячі українців – хто подбає про їх безпеку? Чи вибори потрібні лише для галочки, а не справжні?...

Очевидно, що це – подвійні стандарти і ми будемо говорити про це на кожній міжнародній зустрічі!» – заявила Геращенко.

Вона уточнила, що євродепутатам Хармс, Боні і Стетіні було соромно за таке рішення президентського комітету і вони, попри все, поїхали своїми очима побачити «перемир’я».

«Наш візит розпочався з Дніпра, з лікарні імені Мечникова. За два роки тут врятували 2 тисячі наших солдатів. Й сьогодні реанімація забита дуже важкими пораненими – з Авдіївки, промзони, з інших населених пунктів. Всі вони доставлені після чергового проголошення режиму тиші, вже у вересні. Режим тиші щодня порушується бойовиками. Європейські колеги були шоковані характером побачених ран, відірваними кінцівками, складеними наново ногами, зашитими тілами зовсім юних хлопців, майже дітей», – додала Геращенко.

Нагадаємо, напередодні Ірина Геращенко повідомила про намір трьох євродепутатів відвідати зону АТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук