Кіно фінансуватимуть з відрахувань від акцизів і лотерей, - Кириленко

КультураДарина Цвях, 16 червня 20151130

Уряд офіційно вніс на погодження зацікавленим міністерствам законопроект про збір на підтримку українського кіно. Про це повідомив міністр культури В'ячеслав Кириленко.

Новий законопроект передбачатиме державне фінансування фільмів за рахунок відрахувань від акцизного збору, податку на лотереї, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Кириленка, зараз є напрацювання проекту закону про державну підтримку українського кінематографа, які гпідготовлені за участі представників найбільших телекомпаній. За словами глави Мінкульту, законопроект ще не оприлюднили, оскільки вносяться додаткові правки, що з'явилися після обговорення з прем'єр-міністром проекту закону.

«Але я можу попередньо повідомити, що йтиметься і про відрахування від частини акцизів, і від відрахувань від лотерей, і про створення спеціальних пільгових умов для продюсерського кіно, зокрема для іноземних продюсерів, про створення додаткових сприятливих умов для залучення іноземного капіталу для кіновиробництва на території України», - розповів Кириленко.

За його словами, законопроект презентують після узгодження цього документа в уряді, а також з телевізійниками, кінодистриб'юторами та іншими зацікавленими сторонами.

За його словами, держпідтримка не залежитиме від теми майбутніх фільмів. «Інше питання, 100% державної підтримки матимуть лише дитячі, документальні, хронікальні, анімаційні та суспільно-важливої тематики фільми, які такими визнає спеціальна новостворена експертна рада після ухвалення цього закону», - зазначив чиновник.

За його словами, інше повнометражне ігрове кіно також матиме право отримати державну підтримку, але часткову, щодо її відсотку зараз ще тривають дискусії.

Кириленко нагадав, що на сьогоднішній день підтримка становить 50% від держави і на 50% - фінансування, що знаходять продюсери. Зараз йдеться про можливе збільшення відсотка державної підтримки за умови посилення механізму гарантій та контролю.

Нагадаємо, що  Кириленко вже заявляв, що виступає за запровадження в 2015 році спеціального збору на розвиток української кіноіндустрії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук