Кінофестиваль “Молодість” запросив Олега Сенцова до складу журі

Команда “Молодості” приєднується до міжнародної кінематографічної спільноти в закликах до влади РФ посприяти звільненню Сенцова та переконана в необґрунтованості висунених йому звинувачень у причетності до терористичних дій. Щоб виразити свою підтримку режисерові, “Молодість” запрошує Олега Сенцова в члени журі головної міжнародної конкурсної програми наступного фестивалю, що пройде з 25 жовтня по 2 листопада 2014 року.
Про це йдеться на офіційному сайті фестивалю.


Олег Сенцов - учасник кінофестивалю в 2011 році. Тут був представлений його повнометражний дебют “Гамер”, який також взяв участь у багатьох міжнародних кінофестивалях, зокрема, в Роттердамському.

Після успіху “Гамера” Сенцов працював над своїм наступним проектом, повнометражним фільмом “Носоріг”, а до ув'язнення був активним учасником протестного руху в Україні.

Як відомо, Федеральна служба безпеки РФ затримала Сенцова у травні в нього вдома в Симферополі. Згодом Олега перевезли до Москви, де він утримується у в’язниці Лефортово.

Україна вважає затримання й звинувачення Сенцова безпідставним та абсурдним і вимагає його звільнення. 7 липня Лефортовський суд Москви продовжив термін його утримання під вартою до 11 жовтня, коли відбуватиметься судовий розгляд його справи.

На засіданні Олег Сенцов заявив про безпідставність звинувачень та про застосовувані до нього тортури й приниження. Сенцов не визнає себе громадянином РФ попри те, що російська сторона говорить про автоматично надане йому громадянство цієї країни у зв'язку з входженням Криму до її складу.

Раніше Європейська Кіноакадемія підтримала Олега Сенцова зверненням зірок кінематографу (Альмодовар, Лі, Лоуч, Вендерс, Тарр, Вайда та ін.) до російського керівництва з закликом до належного ставлення до затриманого та справедливого й неупередженого розслідування справи Олега Сенцова. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук