Китайські вчені виявили більш агресивний підтип коронавірусу

На частку більш агресивного підтипу L припадає 70% випадків заражень

СвітЮрій Братюк, 5 березня74660

Від початку спалаху в грудні 2019 року коронавірус встиг еволюціонувати та розділився на два підтипи. Про це 5 березня повідомляє ChinaDaily.

Вчені з Пекінського і Шанхайського університетів та Академії наук Китаю у своїй роботі «Про походження та подальшу еволюцію SARS-CoV-2» виявил вірус підтипу L, який є більш агресивним.

За їх словами, останнім часом він відступив і почастішали випадки типу S, який старший і менш агресивний, що може пояснювати уповільнення розвитку хвороби в Китаї.

Підтип S викликав 30% всіх заражень, а на частку підтипу L припадає 70% – він еволюціонував з підтипу S. Наразі не визначено, де відбулася еволюція і відділення підтипу L від S — в організмі людини чи у первинних носіїв.

Під час дослідження вчені виявили 149 мутацій у 103 досліджених нових штамах коронавірусу. Експерти вважають, що ці мутації відбулися недавно, і 83 з цих мутацій можуть змінити амінокислотну послідовність білка і призвести до біологічних змін в організмі.

За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 95 416. З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 3 285 людей, зокрема 92 в Ірані та 107 в Італії. Водночас 53 278 пацієнтам вдалося одужати.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом. Також відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук