Київський суд визнав незаконною постанову Кабміну про утворення ціни на газ

Йдеться про постанову №315 від 27 квітня 2016 року

Урядовці вже заявили, що знизити ціни на газ неможливо

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету міністрів №315 від 27 квітня 2016 року, якою, в тому числі, визначався порядок формування ціни на природний газ для потреб населення. Про це повідомив сайт «Судової влади».

Позов до уряду ще 2016 року подала лідерка «Батьківщини» та чинна кандидатка в президенти Юлія Тимошенко та ГО «Тарифна мобілізація», яку очолює, зокрема, наближений до політикині Олексій Кучеренко.

«Такий тривалий строк розгляду справи пов'язаний, зокрема, зі зміною складу колегії суддів у зв’язку закінченням їх повноважень щодо здійснення правосуддя, що зумовило здійснення розгляду справи з початку, призначенням у справі судових експертиз та загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що суд ухвалив таке рішення через порушення урядом порядку ухвалення оскаржуваної постанови в частині її погодження з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та Державною регуляторною службою України, оприлюднення проекту постанови та інше.

Суд вважає, що це призвело до усунення від участі в ухваленні оскаржуваного рішення значного кола заінтересованих осіб.

«Вказані порушення були визнані судом суттєвими та такими, що свідчать про недотримання при прийнятті даної постанови вимог нормативних актів, що мають вищу юридичну силу», – йдеться у повідомленні.

Водночас голова правління НАК «Нафтогаз Україна» Андрій Коболєв 4 березня заявив, що український уряд не зможе знизити ціни на газ, незважаючи на обіцянки кандидатів у президенти, оскільки ринкова ціна є головною умовою співпраці з МВФ.

Наразі невідомо, чи подали урядовці апеляцію на рішення суду.

Як пише «Українська правда», детективи Національного антикорупційного бюро проводять досудове розслідування схваленої Кабінетом міністрів формули формування ціни на газ «Дюссельдорф+» у кримінальній справі щодо зловживання владою або службовим становищем.

Зокрема вони вивчають обставини встановлення протягом 2016-2017 років державних регульованих цін на природний газ для забезпечення суспільних інтересів через ухвалення Кабінетом міністрів України відповідних постанов від 27.04.2016 №315 та від 22.03.2017 №187.

Постанови Кабміну №315 та №187 стосуються встановлення формули для формування ціни на газ на підставі ціни імпортного природного газу в німецькому газовому хабі, яка визначається згідно з даними агентства Platts European Gas Daily (так звана формула «Дюссельдорф+»).

27 квітня 2016 року Кабінет Міністрів установив з 1 травня єдину ціну на газ — 6,879 грн за м3, щоб достроково виконати свої зобов'язання перед МВФ

Програма журналістських розслідувань «Схеми» повідомляла, що Олексій Кучеренко, який є довіреною особою кандидатки на посаду президента України Юлії Тимошенко, проводить кампанію за зниження тарифів спільно із заступником голови «Партії миру» Вадима Новинського.

Екс-міністр ЖКГ в уряді Тимошенко Олексій Кучеренко й екс-прокурор із Донеччини Максим Гольдарб є співзасновниками ГО «Тарифна мобілізація». Ця громадська організація веде публічну кампанію за зниження тарифів.

Водночас Максим Гольдарб є заступником голови «Партії миру». Її очолює голова депутатської фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді Вадим Новинський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук