Київську станцію метрополітену «Петрівка» перейменували на «Почайну»

Київську станцію метрополітену «Петрівка» перейменували на «Почайну»
фото Фокус
Назва «Петрівка» пов'язана з прізвищем партійного діяча Григорія Петровського

Київська міська рада на своєму засіданні у четвер, 8 лютого, перейменувала станцію метрополітену «Петрівка» у «Почайну». За прийняття відповідного проекту рішення проголосували 70 депутатів за мінімально необхідних 61, повідомляє LB.ua.

Як зазначається, громадське обговорення перейменування відбувалося на сайті Київміськадміністрації в період з 1 березня до 1 травня 2017 року. Участь у голосуванні взяли 1942 людини. З них 1 426 громадян (73%) підтримали перейменування станції «Петрівка», інші висловилися проти.

Також депутати перейменували Куренівсько-Червоноармійську лінію метро в Оболонсько-Теремківську. Попередня назва відображала лише початковий проект лінії, і нині вона не проходить через місцевість Куренівку. Друга частина назви «Червоноармійська» перестала відповідати надземній топоніміці після перейменування станції «Червоноармійська» на «Палац Україна» в 1993 році. Окрім того, в листопаді 2014 року вулиці Червоноармійській повернули історичну назву Велика Васильківська.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режимів забороняється публічне використання символіки таких режимів, встановлюється обов'язок перейменування населених пунктів, об'єктів топоніміки, організацій і торгових марок.

Назва «Петрівка» пов'язана з прізвищем радянського партійного діяча Григорія Петровського і теж підлягає зміні. Він був відповідальним за організацію так званих хлібних заготівель 1932 - 1933 року і його вважають причетним до організації Голодомору на сході України. У Києві в районі Петрівки знаходиться великий ринок промислових і побутових товарів, а також книжковий базар, популярний серед студентів.

Річка Почайна розділяла Поділ і Оболонь. У водах цієї річки за часів князя Володимира були хрещені кияни. Почайна багаторазово згадується у стародавніх літописах.

Нагадаємо, раніше директор Українського інституту національної пам'яті (УІНП) і один з авторів закону про декомунізацію Володимир В'ятрович, повідомив, що відомий у Києві пам'ятник «Батьківщина-мати» буде декомунізований, але залишиться стояти на правому березі Дніпра.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук