«Київстар» та Vodafone спільно використовуватимуть мережі для розгортання 4G

Спільне використання інфраструктури має прискорити розвиток покриття 4G в сільській місцевості

Мобільні оператори «Київстар» та «Vodafone Україна» підписали Меморандум про наміри спільного використання інфраструктури своїх мобільних мереж – каналів зв’язку, базових станцій та іншого обладнання, або так званий шерінг мереж.

Як повідомила прес-служба «Київстару» 9 липня, це має прискорити розвиток покриття території України технологією LTE (4G), зокрема, у сільських місцевостях та на автодорогах.

«Кооперація при використанні мобільних мереж дозволить операторам уникати дублювання при будівництві мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G/LTE абонентам у малонаселених районах», – йдеться в повідомленні.

Наразі компанії визначають ділянки мобільних мереж та населені пункти для спільного використання інфраструктури. Оператори планують розпочати сам шерінг в листопаді-грудні 2020 року після погодження проекту з боку державних органів.

За словами генеральної директорки «Vodafone Україна» Ольги Устинової, шерінг мереж використовують мобільні оператори в Європі, приміром, Vodafone та Telecom Italia Group – при розбудові мережі 4G і 5G в Італії.

«Ми запропонували приєднатись до Меморандуму усіх мобільних операторів України. Меморандум відкритий для усіх гравців, які хочуть розвивати нові мобільні технології на взаємовигідних умовах», – говорить президент «Київстару» Олександр Комаров.

Нагадаємо, що рік тому президент Володимир Зеленський підписав указ про поліпшення доступу до мобільного інтернету, який зобов’язує мобільних операторів упродовж кількох років забезпечити зв’язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 людей та основні автодороги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук