Зеленський підписав указ про поліпшення якості мобільного інтернету за межами великих міст

Указ передбачає впровадження 3G і 4G на низьких частотах

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про поліпшення доступу до мобільного інтернету, повідомив заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук.

«Указом президента сьогодні затверджено план дій, як поліпшити інтернет у селах, невеликих містах і на дорогах», – сказав Гончарук під час прес-брифінгу у вівторок, 9 липня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Гончарук зазначив, що це реалістичний план дій, погоджений із регулятором (Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизацією).

«У нас є два діапазони частот, які оператори зараз не використовують через низку регуляторних проблем. Ми ідентифікували ці проблеми, й указ президента затверджує план дій, як до кінця року зробити все необхідне, щоб у невеликих містах, селах і на дорогах значно покращився мобільний інтернет», – пояснив заступник голови Офісу президента.

Згідно з президентським указом, до 1 жовтня 2019 року уряд спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, мають визначити терміни і умови вивільнення спеціальними користувачами (військовими і спецслужбами) радіочастотного ресурсу (РЧР) у діапазонах радіочастот 880-915 МГц та 925-960 Мгц. До 1 жовтня Кабмін спільно з НКРЗІ також мають вжити заходів щодо усунення фрагментації РЧР у діапазонах радіочастот 824-960 МГц.

Крім того, до 1 серпня уряд спільно з галузевим регулятором зобов'язані розробити умови спільного функціонування радіоелектронних засобів спецкористувачів РЧР із такими ж засобами мереж мобільного зв'язку у стандарті 3G і 4G у діапазонах радіочастот 790-960 МГц, а також до 1 серпня має бути вжито заходів із вивільнення РЧР у діапазоні радіочастот 790-862 Мгц. Йдеться про так званий «цифровий дивіденд» – частоти, що вивільнилися після відключення аналогового телебачення.

Крім цього, Кабмін і НКРЗІ зобов'язані сприяти впровадженню 3G і 4G, зокрема шляхом зміни Плану використання РЧР України в разі ухвалення рішення про можливість дострокового впровадження нової радіотехнології, а також видачі та переоформлення в установленому порядку на об’єктивній, пропорційній та прозорій основі ліцензій на користування РЧР у діапазоні 790-960 МГц, забезпечивши гармонізоване з Європейським Союзом використання радіочастот у зазначеному діапазоні та конкурентні умови на ринку мобільного зв’язку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук